Tarım Fuarı Değerlendirildi

Bu yıl 10’ncusu düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri Makine Hayvancılık ve Gıda Fuarı 17 Nisan Pazar günü sona ererken, Fuar’ın son günü Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, fuarı gezerek, değerlendirmelerde bulundular.

Tarım Fuarı Değerlendirildi Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen fuara, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da yoğun bir ilgi oldu. Mişmiş Park Fuar Alanı’nda düzenlenen fuarı 4 gün boyunca on binlerce vatandaş ziyaret etti.

Çakır: Çok ciddi bir ilgi var

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, fuar ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, fuara çok ciddi bir ilginin olduğunu belirterek, fuarın amacına ulaştığını söyledi. Malatya’nın yanı sıra çevre illerden de fuara ciddi katılımın olduğunu kaydeden Başkan Çakır, “Fuarımıza çevre illerden çok sayıda ziyaretçi geldi. Katılımcılar,fuardan memnuniyetlerini dile getirerek, geçen yıl düzenlenen fuardan kat kat daha fazla verimli olduğunu ifade ettiler. Traktörcü esnaflarımızı ziyaret ettik.Söylediklerine göre 300 dolayında traktörün satıldığı kanaatindeyim. Buda çok güzel bir rakam. Amacımız çiftçilerimizin teknolojiyi çok iyi kullanmaları ve bundan istifade etmeleri” dedi.

Malatyalı çiftçilerin yanı sıra çevre illerdeki çiftçilerin de artık her yıl tarım fuarını beklediklerini kaydeden Başkan Çakır, tarım fuarının bölgenin en büyük fuarı haline geldiğini söyledi. Fuar alanının daha da genişletilmesi yönünde taleplerin olduğunu belirten Çakır, “Önümüzdeki yıllarda daha büyüteceğiz. İnşallah önümüzdeki yıl açık saha alanını daha da geniş tutacağız. Ziyaretçilerimizin ve stand açan esnaflarımızın oldukça memnun olduğunu gördüm.Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

Çalık: Üretim konusunda teknolojilerin var olduğu bir fuar

Tarım Fuarı’nı gezerek, katılımcı ve ziyaretçilerle sohbet eden AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise fuardaki kalabalığı görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, organizasyondan dolayı Başkan Çakır ve emeği geçenlere teşekkür etti. Çalık, “Traktör firmalarımızı ziyaret ettik. Herkes hem satıştan hem de ilgiden çok memnunlar. Şehirlerarası firmalardan buraya çok ciddi katılımlar olmuş. Ciddi bir yoğunluk var. Bu vesile ile katılımcı ve ziyaretçilerden sürenin uzatılarak, en az bir haftaya çıkarılması yönünden çok ciddi talepler var.

Burası, tarım teknolojilerinin geliştirilmesi için, üretim konusunda teknolojilerin var olduğu bir tarım fuarı. Malatya Fuarlar şehri haline geldi. Bugün bölgenin içerisinde bir cazibe merkezi olan Malatya, Tarım Fuarına ev sahipliği yapıyor. Çevre illerden çok büyük katılım var. Ben bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Tarımın omurgası olan Malatya’da inşallah kayısının dışında alternatif ürünlerin ve hayvancılığın da gelişeceğini ümit ediyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 802
Bu Ay : 6886
Toplam : 6886

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom