Hamido, Mezarının Başında Anıldı

Malatya Belediyesi eski başkanlarından Hamit Fendoğlu ölümünün 38. yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Anma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, meclis üyeleri ve Fendoğlu ailesi katıldılar.

Hamido, Mezarının Başında Anıldı Malatya Güncel

1978 yılında bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren Hamit Fendoğlu gelini ve iki torunu için aile kabristanlığında mevlidi şerif okutuldu. Başkan Çakır, mezarlara karanfil bırakıp, dua etti.

Hamido’nun görev şehidi olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “O dönemde yapılan bu saldırı Malatya’yı yasa boğmuştu. Bu saldırının amacı sadece kaos ortamı yaratmaktı. O dönemden bu döneme kadar olan süreçte terör devam etti. Türk milleti kimlerin düşman kimlerin dost olduğunu biliyor. Olaylara hep sağduyulu yaklaşıyor. O dönemde Hamido’ya sahip çıkan millet şimdi de şehitlerine ve vatanına sahip çıkmaya devam ediyor. Bizde millet adamı olan şehit Hamido’yu unutmadık, unutmayacağız. Allah mekanını cennet eylesin” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır anma töreninin ardından Hamit Fendoğlu’nun eşi, Mukaddes Fendoğlu’nu ziyaret ederek, tekrar taziyelerini bildirdi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom