Çakır, Özal Anısına Mesaj Yayımladı

8. Cumhurbaşkanı hemşerimiz merhum Turgut Özal’ın ölümünün 23. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Turgut Özal’ın hemşerisi olmakla gurur duyduklarını belirterek O’nu asla unutmayacaklarını söyledi. Başkan Çakır mesajında şunları belirtti:

Çakır, Özal Anısına Mesaj Yayımladı Malatya Haber

Hemşerisi olmakla gurur duyduğumuz 8. Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal’ın ölümünün 23. Yıldönümünde aynı acı ve üzüntüyü tekrar yaşıyoruz. Turgut Özal, bu topraklarda doğup-büyüyen, milletimizin yetiştirdiği değerli bir lider, siyaset ve devlet adamı olarak, önemli hizmetlerde bulunmuştur. Dünyanın gittiği istikameti okuyan ve ufku geniş bir lider olan Turgut Özal, Türkiye'nin bu istikamet doğrultusunda gerçekleştirdiği değişimlere öncülük etmiş, demokrasimizin gelişmesi, ekonomimizin dışa açılması ve ülkemizin kalkınması sürecinde büyük hamlelere imza atmıştır. Şahsiyeti, fikirleri, idealleri, başarıları ve Türkiye'nin önünü açan hizmetleriyle Türk siyasi hayatına damgasını vuran Turgut Özal, başta Malatyalılar olmak üzere milletimizin engin sevgisine mazhar olmuştur. Biz, O’nu asla unutmayacağız ve daima hayırla yad edeceğiz.

Halktan biri olan merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ı vefatının 23. Yıldönümünde bir kez daha yad ediyor, Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

Hamido’nun Şehadetinin 38. Yıldönümü

ÇAKIR: MALATYA’NIN YİĞİT EVLADI

17 Nisan 1978’de posta yoluyla evine gönderilen bombanın patlaması sonucu yaşamını yitiren Malatya Belediyesi eski Başkanlarından merhum Hamit Fendoğlu için bir mesaj yayınlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Hamit Fendoğlu’nun (Hamido) Malatya’nın yiğit bir evladı olduğunu söyledi.
Dün olduğu gibi bugün de bazı şer odakları ile taşeron güçlerin amaçlarına ulaşmak için katliam yaptığını belirten Başkan Çakır, “Hamit Fendoğlu’nun gelini ve torunlarıyla birlikte öldürülmesi de bunun bir ispatıdır. Türkiye’yi karıştırmak ve darbe girişimine zemin hazırlamak isteyen karanlık güçler, çok sayıda masum insanı katletti. Bunlardan birisi de zamanın Belediye Başkanı olan Malatyamız’ın yiğit evladı Hamido’dur. Dün olduğu gibi bugün de milletimiz birlik, beraberlik ve kardeşlik değerlerinin ön plana çıkararak, bu şer odaklarına asla müsaade etmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle merhum Hamido’yu ölümünün 38. Yılında rahmetle anıyor, terörü ve terör destekçilerini bir kez daha lanetliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 307
Bu Ay : 8203
Toplam : 12952

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom