Yeşilyurt Yeni Projelerle Geliyor

Yeşilyurt’u gelecek nesillere taşıyacak modern, yeşilin ve ağaçlandırmanın hâkim olduğu, çocuk oyun alanları, sportif faaliyetlerin yapılabildiği, vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veren yaşam kalitesini yükseltecek, Şehir Estetiğine Farklılık Kazandıracak projeler bir bir hizmete giriyor.

Yeşilyurt Yeni Projelerle Geliyor Malatya Haber

Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte geçtiğimiz yıl temeli atılan yaşam alanlarını bir an önce hizmete açmak için yoğun bir tempoyla çalışırken, bir yandan yeni park alanları oluşturmak için yeni projeler üretiyor.

Parkların çok amaçlı kullanılabilmesi için uzman ekiplerle gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında parkların etrafına yürüyüş alanları ve bisiklet parkurları yapılıyor.

Yer ve bölge ayırt etmeden ilçede yaşayan tüm vatandaşlara aynı kalitede hizmet götürerek halk arasında büyük bir sempati toplayan Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Fahri Kayahan Bulvarı ile Tecde Yolu arasında “Yeşil Hilal” Projesi ile yapımına başlanan park çalışmalarını ve Özalper Mahallesi Takva Parkta yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Beraberinde Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, İŞGEM Genel Müdürü Mehmet Karaman ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleriyle park alanlarındaki çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Polat, “Yenilikçi, modern ve güçlü tasarımlarıyla öne çıkacak yeni yaşam alanlarından 7’den 70’e her yaş grubundaki vatandaşlarımız üst seviyede faydalanacaktır” dedi.

“HAVADAN BAKILDIĞI ZAMAN HİLAL GÖRÜNTÜSÜ OLAN “YEŞİL HİLAL”PROJESİNDE 21 PARK”

Doğası ve yeşil alanlarıyla birçok ilçenin örnek aldığı Yeşilyurt’un, nüfus artışı ve yapılaşmadan dolayı oluşabilecek sıkıntılarının önüne geçmek ve doğal yapısını korumak adına yeşil alanları 2016 yılı içerisinde artıracaklarını sözlerine ekleyen Polat, “Parklarımız eskiden olduğu gibi, sadece çocuk oyun alanı ve yeşil alanla sınırlı olmayacak. İhtiyaca göre koşu yolları, bisiklet yolları, fitness alanı, çocuk oyun alanı, spor alanlarıyla donatılarak hizmet alanı haline getiriliyor. Ağaçlandırma, çimlendirme çalışmalarına da büyük önem veriyoruz. İçinde 21 parkı bulunduran ve havadan bakıldığı zaman hilal görüntüsü aldığı için “Yeşil Hilal” projesi adını verdiğimiz projede bulunan park alanlarında çalışmaların yoğun bir şekilde devam ediyor. Bunun yanı sıra Takva parkımızın büyük bir kısmı tamamlandı, en kısa sürede halkımızın hizmetine açacağız. Ankara yolu üzerinde inşaatına başladığımız Recai Kutan Parkında bir adet Gençlik Merkezi ve park alanlarının inşaatına devam ediyoruz. Ekiplerimiz bu alanlarda çok yoğun çalışıyorlar. Halkımızın isteklerine cevap verecek, ilçemizin görüntüsüne farklılık kazandıracak bu parklarımızın yanı sıra mevcutta bulunan park alanlarının genel görüntüsüne değişiklik getirecek çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz” dedi.

“İLÇEMİZ RENGARENK”

Bahar sezonu ile birlikte çiçek ekimi ve ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Polat, “Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, 2016 yılının ilk üç ayı içerisinde cadde ve sokaklara 1.200 adet, parklara ise 232 adet çınar, akçaağaç ve ıhlamur dikimi yaparken, refüj, kavşak ve parklara 15.000 adet gül, 100 bin adet lale soğanı, 20 bin adet çuha,110 bin adet menekşe, 120 adette yer örtücü ve çalı dikimi gerçekleştirdi. 2016 yılı içerisinde toplam 7.000 adet ağaç dikimi gerçekleştireceğiz. Yapılan bu çalışmalarla kent estetiğine yeni güzellikler kazandırmaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz mevsimsel gül, çiçek ve yeşillendirme çalışmalarına devam ederken, ilçenin park ve refüjleri dikilen çeşitli renklerdeki çiçeklerle rengârenk bir görüntüye kavuşuyor” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 690
Bu Ay : 3663
Toplam : 3663

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom