9 Ambulans Daha Hizmete Katıldı

Sağılık Bakanlığı tarafından İl Sağlık Müdürlüğümüz 112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesinde kullanılmak üzere gönderilen 9 (Dokuz) adet Ambulansın teslim töreni Bakan Tüfenkci’nin katılımıyla gerçekleşti.

9 Ambulans Daha Hizmete Katıldı Malatya Haber

İl Sağlık Müdürlüğümüz 112 Acil Sağlık Hizmetleri Komuta Kontrol Merkezinde gerçekleşen törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkci ve beraberinde, Ak Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Vali Yardımcısı Şamil Horasanlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ak Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, İl Sağlık Müdürü Dr. Nail Umay, Sağlık Müdür Yardımcıları Dr. Ahmet Dağhan, Dr. Mahmut Saraç, Ahmet Budak, Dr. Osman İçel, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven ve Genel Sekreterlik Yöneticileri, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener ve Müdür Yardımcıları, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Erhan Berk, 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Mustafa Perişan, Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, Hastane yöneticileri ve Sağlık Şube Müdürleri, Askeri ve Mülki erkânın yanı sıra çok sayıda STK temsilcileri ve sağlık çalışanları katıldı.

112 Komuta Kontrol Merkezinde düzenlenen tören öncesinde İl Sağlık Müdürü Dr. Nail Umay tarafından bir sunum eşliğinde Malatya’daki sağlık yatırımları ve yapılan sağlık hizmetleriyle alakalı çalışmalar özetlendikten sonra Sayın Bakanımız Tüfenkci’de çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sağlık çalışanlarına başarılar ve teşekkürlerini ifade etti.

Dokuz adet ambulansın hizmete girmesiyle birlikte ilimizde 4 Adet paletli, bir tanesi Obez olmak üzere toplam 57 Ambulansla 31 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda 13 ilçeye kesintisiz sağlık hizmeti verilmektedir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 698
Bu Ay : 3671
Toplam : 3671

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom