Dilek Yolları Yapılıyor

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen törenle 2016 yılı asfalt sezonunu açan Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilk asfaltlama çalışmalarına Dilek bölgesinde başladı.

Dilek Yolları Yapılıyor Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi, Dilek Mahallesinde; Merkez, Küllümağara, Başpınar, Aydoğan, Gölpınar, İstasyon, Uğrak ve Ahmet Emiroğlu bölgelerinde 60 kilometrenin üzerinde asfaltlama çalışması yaptı.

İçmesuyu ve kanalizasyon hatlarının yenilendiği bölgelere öncelik veren Büyükşehir Belediyesi, yollarda ilk olarak altyapı çalışmalarını yapıyor. Asfalt öncesi yapılan bu çalışmalar, yolun daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Demiryolu üst geçidi genişletilecek

Geçtiğimiz yıl Dilek bölgesini Malatya kent merkezine bağlayan Dilek yolunun, 4 kilometrelik bölümünü duble yol haline getiren Büyükşehir Belediyesi, geri kalan bölümlerin yapılması için de proje çalışmalarını sürdürüyor. Tren yolu üst geçidini genişletilecek olan Büyükşehir Belediyesi bu konuda TCDD ile gerekli protokolleri yaptı.

Mahalle sakinlerinden teşekkür

Mahallelerinde yapılan çalışmaları değerlendiren bölge sakinleri, Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden memnun olduklarını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Dilek’te yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Dilek Mahalle Muhtarı Osman Karaavcı, ilkbaharla birlikte 9 noktada yaşanan yol problemlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüldüğünü söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin birçok iş makinesi ve araçla mahalleye gelerek, hızlı ve güzel hizmetler ürettiğini vurgulayan Muhtar Karaavcı, “Bütün Dilekliler yapılan hizmetten ve oluşan tablodan memnun. Büyükşehir Belediyemiz kısa bir süre içinde 60 kilometrenin üzerinde asfaltlama çalışması yaptı. Mahallemizin bütün yol sorunlarını çözdü. Dilek’i Malatya’ya bağlayan yolda tamamlanırsa buralar ayrı bir güzel olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ı çalışmalarından dolayı kutluyor. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 71
Bu Ay : 3044
Toplam : 3044

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom