10. Tarım Fuarı Açılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafında her yıl organize edilen Tarım Fuarı bu yılda 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında kapılarını açıyor.

10. Tarım Fuarı Açılıyor Malatya Ekonomi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafında her yıl organize edilen Tarım Fuarı bu yılda 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında kapılarını açıyor.

Toplantıya; Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan, Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabrı Akın, BİK Şube Müdürü Nihat Abacı ile Gazeteciler Cemiyetleri ve basın mensupları katıldı.

Orduzu Pınarbaşı Mişmiş Park Fuar alanında açılacak olan 10.Anadolu Tarım Fuarı, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük fuarlarından biri konumunda. Tarım ve teknolojinin buluşacağı Anadolu Tarım Fuarı öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve yetkililer fuar ile ilgili bilgiler verdiler.

Toplantıda konuşan Başkan Ahmet Çakır, Malatya’nın çok önemli fuarlara imza attığını belirterek, “Malatya’nın ekonomik büyümesini sağlamak ve aynı zamanda soysal ve kültürel anlamda daha canlı hale gelmesi için bu yıl 11 fuar düzenleyeceğiz” diye konuştu. Çakır, bu yıl Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. organizesi ile Tarım Fuarı, kitap fuarı, engelsiz yaşam fuarı, çocuk ve bilim şenliği, el emeği fuarı, Aspuzu Ramazan Geceleri ve dini yayınlar fuarı, yapı fuarı, kayısı festivali, Otoshow fuarı, İstihdam Fuarı ile Sağlık Fuarı’nın Malatya ve bölge halkı ile buluşacağını belirti. Bu yıl yine İstanbul yada Ankara’da Malatya Tanıtım günleri adı altında bir etkinliğe de imza atacaklarını ifade eden Çakır, düzenleyecekleri fuarlara uluslararası düzeyde katılımın sağlanması adına çalışmalar yaptıklarını söyledi. Bu yılki 10.Tarım Fuarı’nın 9 bin metrekare kapalı 6 bin metrekare açık olmak üzere toplam 15 bin metrekare alanda ziyaretçilerini ağırlayacağını belirten Çakır, 150’ye yakın firmanın fuara katılacağını ifade etti.

Bölge illerinden de Üniversiteler, Tarım İl Müdürlükleri ve ziraat Odalarının da fuara katılacaklarını kaydeden Çakır, “Amacımız sadece Malatya’da bir fuar açmak değil, bölgeye hitap eden uluslar arasıbir fuarı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Malatya’nın bir tarım şehri olduğuna dikkat çeken Çakır, kentteki üreticilerin daha verimli ürün elde edebilmesi adına teknoloji ve yeniliklerle buluşması adına fuarın önemli bir organizasyon olduğunu dile getirdi. Başkan Çakır, fuarları belediyenin yanı sıra kentteki sivil toplum kuruluşları ve kurumlar ile ortaklaşa yapmayı hedeflediklerini belirterek “Malatya olarak ortak bir başarı sağlamak hedefindeyiz” diye konuştu. Çakır ayrıca Fuarın açılışının Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi tarafından gerçekleştirileceğini söyledi.

Konuşmaların ardından basın mensuplarından gelen soruları Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından cevaplandırıldı.

10. Tarım Fuarı Fuar süresince (14-17 Nisan 2016) Tarihleri arasında Kültür A.Ş tarafında çeşitli etkinlikler, ikram ve en güzel kuzu ve en güzel buzağı yarışmaları organize edilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 698
Bu Ay : 6599
Toplam : 6599

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom