Sarıoğlu Meclis Konuğu Oldu

Dürüst olun, sözünüzde durun. Herkes sizin aldığınız emaneti zamanında, zarar vermeden teslim edeceğinize inanmalı. Açık olun, saydam olun. Biri size baktığında içinizdekini görebilmeli.

Sarıoğlu Meclis Konuğu Oldu Malatya Kültür-Sanat

Gençlik  Konseyi "Kürsü SENDE"Programında Eski Baro Başkanı Selahattin SARIOĞLU' nu Ağırladı.

 Gençlik Kurulu Derneği ve Gençlik Konseyi Genel Başkanı Ahmet BAYDUZ

 " Öncelik ile Sayın Selahattin Sarıoğlu Başkanımıza Teşekkür ediyorum Gençlerin yanında olduğu için. Gençlik Konseyi her görüşe ve her fikire daima saygı duyup, geniş bir kitleye yani Gençliğe hizmet etmek için çabalıyor.dedi.

CHP Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Av. Selahattin Sarıoğlu;  "Gençlik Konseyi Ahmet Bayduz başkanlığında her görüşten gencin kucaklaştığı dernek. Bunca bölünmüşlüğün ortasında, böyle bir oluşum gıptayla bakılacak bir gerçeklik, bu arkadaşlarımı kutluyorum!" ifadesini kullandı.

 "Avrupa ülkelerinde her görüşten, her farklılıktan insan birbiriyle kardeşçe, dostça yaşıyor. Baro Başkanıyken, bir Aşure Günü etkinliğinde basına, 'Kayısı, fındık, üzüm, buğday, fasulye, nasıl bir kazanda kaynayıp yeni muhteşem bir tat oluşturuyorsa Anadolu insanı da böyle bir tattır; bu tadın adı Türk Milletidir. Eğer biz hangi kökten, hangi mezhepten olduğumuza, hangi partilere oy verip vermediğimize bakmaksızın birbirimizle dostluğumuzu, ilişkilerimizi, alışverişimizi sürdürürsek değil Bölgede, dünyada bile bileğimizi büken olmaz. İsrail Gazze'yi işgale girişmeden önce 'Türkiye ne der?' diye bir düşünür.

 Geçmişte yöneticiliğini yaptığım bir Milli Anayasa Forumuna, hemşerimiz Recai Kutan'ın bir gazeteye verdiği röportajdan alıntı okuyarak başladım. Recai Kutan o konuşmasında, Anayasadaki Türk kavramın bir etnisite vurgusu olmadığını, Anadolu topraklarındaki tüm halkları kapsayan bir çatı adı olduğunu söylüyordu.

Terörün amacı da bu zaten, eylemsel, duygusal, çevresel olarak yurttaşlarımızı birbirinden ayrıştırmak ve nihai ereğine ulaşmak. Öyleyse bu oyuna gelmeyelim de gitmeyelim de! Terör tüccarlarına karşı en stratejik silahımız bu bence." dedi ve "Fransa'da milyonların terör karşıtlığında kenetlenmesine bakıp 'Terör Fransa'yı birleştiriyor, Türkiye'yi bölüyor.'" diye geçmişte yaptığı basın açıklamasına vurgu yaptı.

Sarıoğlu, " Başarının yolu çok çalışmaktır. Tevfik Fikret'in okullarda öğrendiğimiz, 'Vatan, çalışkan insanların omuzları üzerinde yükselir' sözünü yıllar, yıllar sonra kavrayabildik.  Ailenizle iyi geçinin. Anneniz sizi gülerek karşılayabilmeli, kızarak değil. Bir okul, bir fakülte bitirmeyle, kendinizi yetkin, ailenizi cahil sanmayın. İsmet İnönü der ki 'Gittiğimiz her köyde en az bir profesör olduğunu düşünerek konuşurduk.' Yuva kurma sürecinizde ailenizin görüşlerine çok, çok değer verin. Çünkü onlar sizin bakmadığınız, bilmediğiniz pencerelerden de bakarlar ve sizin görmediklerinizi de görürler. Arkadaşlarınızı iyi seçin. İyi bir arkadaş ikinci bir kafadır, beyindir sizin için. Herkesten bir şey öğrenmeye çalışın. Herkesin haklı ve herkesten öğrenilecek şeyler vardır. Demokrasi de budur, çoğulculuktur zaten. Size yapılan bir haksızlığa hemen karşılık vermeyin. Hacı Bektaş'ın dediği gibi 'İncinseniz de incitmeyin!'. Hatasını anlaması için zaman tanıyın. Sokrat der ki 'Haksızlık yapmış olmak yerine, haksızlığa uğramış olmayı yeğlerim.' Mağdur olmayı sindirmek kolay ama haksızlık yapmış olmayı sindirmek zordur." dedi.

Sarıoğlu ayrıca, "Dürüst olun, sözünüzde durun. Herkes sizin aldığınız emaneti zamanında, zarar vermeden teslim edeceğinize inanmalı. Açık olun, saydam olun. Biri size baktığında içinizdekini görebilmeli. Duygu ve düşüncelerinizi paylaşın, iletişime açık olun. Arkadaşlarınızın başarılarını kutlayın, kulp uydurmayın. Kıskanç, haset olmayın. Bir düşünürün dediği gibi, Acıları paylaşmak iyi bir özelliktir ama başarıyı paylaşmak daha yüksek bir ruh halini gerektirir. Yine bir düşünürün dediği gibi basit yaşayın. Gösterişten kaçının. Gerçeklerinize bağlı kalın. Mevlana'nın dediği  Olduğunuz gibi görünün... Ya da görünmek istediğiniz gibi olun." diyerek görüşlerini paylaştı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 4
Bu Ay : 3704
Toplam : 3704

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom