Esenlik 2015 'te Büyük Başarı Yakaladı

Esenlik’in 2015 yılı değerlendirmesini gerçekleştiren Genel Müdür Hulusi Boyraz faaliyet alanlarının tamamında yakaladıkları başarıların sırrını açıkladı.

Esenlik 2015 'te Büyük Başarı Yakaladı Malatya Haber

Toplu konuta farklı bir mantık, kaliteli bir anlayış getirdik’

Esenliğin birçok faaliyet alanının bulunduğunu ifade eden Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz; ‘Faaliyet alanlarımızdan bir tanesi toplu konut. Toplu konutta bizim dönemde üçüncü projemizi bitirmek üzereyiz. Elitpark’ımayıs ayında teslim ediyoruz. Özellikle son projemizle şuna inanıyorum ki Esenlik toplu konutta bir marka oldu. Projemizi görenler gezeneler çok iyi bir proje olduğunu görecektir. Farklı bir mantık kaliteli bir anlayış getirdiğimizi toplu konutta göreceksiniz. 184 daire 17 dükkanı mayıs ayında teslim edeceğiz, bundan sonra toplu konut alanında değişik daha güzel projelerle karşınıza çıkacağız’ dedi.

‘Şehirlerin tamamında Meston’un üretimini ve izlerini görebileceksiniz’

Her gün gelişmesini sürdüren Meston Kent Dizayn Fabrikasının birçok ihtiyacı karşıladığını söyleyen Boyraz;‘Duruş olarak özgün bir yerde duruyor.Diyebilirim ki Ankara’dan bu yana böyle bir şirket yok.Misyonu belediyelerin çok çok kullandığı, ürünleri üretmek kaliteli ve ucuz bir şekilde sunmak bunu ve belediyenin ihtiyaçlarını bir konsept halinde sunma Meston’un misyonu ve iki yılda özellikle ahşap anlamında da bir gelişme gösterdi. Meston Kent Dizayn şehir mobilyalarında da önemli bir yol kat edecek.İçinde boru fabrikasıyla, kilit taşıyla, kumlamasıyla, karosuyla geldiği alanı özetlemek istiyorum 1 milyon cirodan 7 yılda 20 milyon ciroya getirdik.Biz bu fabrikayı şu anda günlük çok ciddi bir sirkülasyonun olduğu günlük sadece 5 bin metre kare kilit taşının üretildiği bir yer haline getirdik.

Diğer bölümler hariç bu bölümün önü çok açık göreceksiniz buraya birde peyzaj bölümü açacağız. Belediyelerin bir çok işini tasarım aşamasında alıp ihalesine girip kendi üretmiş olduğu malzemelerle orayı yapıp ve teslim etme konusunda önemli bir boşluğu dolduruyor. Önü açık bir kuruluşumuz.Bundan sonra sadece şehrimizi değil bölgedeki bütün şehirleri gezdiğimizde Meston’un üretimlerini ve izlerini göreceksiniz.Buda hepimize bir gurur verecek’ şeklinde konuştu.

‘Meston ve Asfalt Üretim Tesisi belediyelerimizin bir çok işini gören önemli kurumlar olarak yoluna devam edecek’

Meston ve Asfalt Üretim Tesisi’nin bölgemiz için çok önemli olduğunu ifade eden Genel Müdür Boyraz; ‘Biliyorsunuz geçen yıl Asfalt Fabrikası kurduk. Saatte 240 ton asfalt üreten Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçeler, beldeler hatta bu bölgedeki karayollarının ihtiyacını görecek büyük bir asfalt fabrikası kurduk. Geçen yıl sezonunun sonuna doğru üretime açtığımız için çok bir üretim yapamadık. Ama bu yıl için ciddi bir üretim düşünüyoruz. Yılda 600 bin ton asfalt üretme kapasitesine sahip. Yaklaşık bu rakamları hedefliyoruz. Bölgemiz için çok önemli. Fabrikaya konkasör şantiyesi kuruyoruz. Onun yerinin de tahsisatını yaptırdık.Biliyorsunuz asfaltın en önemli ham maddesi mıcır onu da kendisi üretecek kendi entegre bir tesis haline gelecek. Meston ve asfalt fabrikası belediyelerimizin bir çok işini gören önemli kurumlar olarak yoluna devam edecek’ ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Son Eklenen Firmalar

Fahrikayahan TAKSİ

FİRMA DETAYI

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom