Kıyıcak Mahalle Parkında Çalışmalar Sürüyor

İlçelerdeki üst yapı düzenleme çalışmaları kapsamında, Kale ilçesi Kıyıcak Mahallesinde park yapımı çalışmaları da önceden belirlenmiş program doğrultusunda devam ediyor.

Kıyıcak Mahalle Parkında Çalışmalar Sürüyor Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi ilçelerde üst yapı çalışmalarını sürdürüyor

KALE İLÇESİ KIYICAK MAHALLESİNE 7 DÖNÜMLÜK PARK


 

Bahar ile birlikte Malatya’nın dört bir yanında yoğun bir çalışma içerisine giren Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçelerde alt yapı, yol ve asfalt, üst yapı düzenleme çalışmaları da sürdürülüyor.

 Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, daha önceden belirlenmiş olan yaklaşık 7 dönümlük bir alanda park yapılması konusunda proje çalışmalarını tamamlayarak ihaleye çıktı.

Çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği Kıyıcak mahalle Parkı içerisinde; 2550 metre yürüyüş yolu, futbol sahası, fitness ve çocuk oyun alanı ile yeşil alanlar bulunuyor.

İhale sürecinin tamamlanmasından sonra yüklenici ile 12 Ocak 2016 tarihinde sözleşme imzalanarak yer teslimi yapıldı. Şu ana kadar sürdürülen çalışmalar kapsamında; park alanının tesviyesi yapılarak, park etrafındaki yürüyüş yolları tamamlandı. Futbol sahasının zemini, sıkıştırılmış toprak, blokaj ve tesviyesi tamamlanarak beton dökümüne hazır hale getirildi. Ayrıca, fitness ve çocuk oyun alanı zemininde de tesviye çalışmaları tamamlandı.

Kıyıcak Mahalle Muhtarından Başkan Çakır’a teşekkür

Kıyıcak Mahalle Muhtarı Mehmet Özbaysar; “Mahallemizde yaptırılan park çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam etmektedir. Park olarak yaptırılan bu sosyal tesisimizin mahallemizin geleceği için de çok iyi olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 203
Bu Ay : 203
Toplam : 203

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom