44 Yazar Malatya'da Buluşuyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi, Kırmızı Hayatın Rengi Olsun projesi kapsamında 44 Yazarı Malatya’da buluşturuyor.

44 Yazar Malatya'da Buluşuyor Malatya Haber

 “44 Yazar, Dünya Barışı ve Çocuk Hakları İçin Malatya’da” sloganıyla düzenlenen etkinlik 8 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek.

Son yıllarda dünya genelinde artan şiddet ve savaşlar sonucunda özellikle çocuk ölümlerinin artması dolayısıyla yürütülen Kırmızı Hayatın Rengi Olsun projesi ile dikkat çekici bir etkinliğe daha imza atılıyor. Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından yapılan organizasyonla Türkiye genelinde alanlarında çok sayıda eser veren 44 şair-yazar, Malatya’da bir araya gelecek.

8 Nisan Cuma günü yürüyüş yapılacak

Dünya barışı ve çocuk hakları için seslerini yükseltecek yazarlar, ilk olarak 8 Nisan Cuma Saat 15.00’de MalatyaPark AVM önünden Şehit İbrahim Tanrıverdi Sanat Sokağı’na kadar bir yürüyüş gerçekleştirecekler. Yürüyüşün sonunda bir basın açıklaması yaparak dünya barışını bir kez daha seslendirecekler. Tüm vatandaşların davetli olduğu etkinlik kapsamında 44 şair ve yazarın birer yazısının yer aldığı “Kırmızı Hayatın Rengi Olsun” kitabı imzalanıp dağıtılacak. Yazarlar daha sonra 44 okula dağılarak konferanslar verecekler.

Kırmızı Hayatın Rengi Olsun projesi kapsamında geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediye hizmet binası önünde çocuklar tarafından bir etkinlik düzenlenmişti. Protokolün yoğun katılım gösterdiği etkinlikte dünya liderlerine barış çağrısı yapılmıştı. Yine geçtiğimiz aylarda 700 çocuğun katılımıyla Türkçe ve İngilizce “Çocuklar Ölmesin” kaligrafisi oluşturularak, savaşın meydana getirdiği mağduriyetlere dikkat çekilmişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 703
Bu Ay : 6604
Toplam : 6604

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom