Konservatuar Sınavı 8 Nisan'da

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa süre önce kurulan Türk Müziği Konservatuarı(MBTMK)’na alınacak öğrenciler için8 Nisan Cuma günü yetenek sınavı düzenliyecek.

Konservatuar Sınavı 8 Nisan'da Malatya Eğitim

Sosyal-kültürel ve sanatsal etkinliklerine  yoğun bir şekilde devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal  İşleri Daire Başkanlığı Sanat Etkinlikleri Şube Müdürlüğü bünyesinde  geçtiğimiz aylarda Türk Müziği Konservatuarı  (MBTMK)kurularak, öğrenci  kayıtlarıalındı. 

Sınav, 8 Nisan’da

Konuyla ilgili olarak verilen bilgiye göre,Konservatuara; Türk Halk ve Türk Sanat Müziği dallarında 41 kişinin başvurduğu belirtilirken, sınavın 8 Nisan Cuma günü saat 17:30 Şehit İbrahim Tanrıverdi Sanat Sokağında bulunan Sanat Merkezin'de  yapılacağıkaydedildi.

Yedek kayıtlar 19 Nisan’da

Yeteneklerin  yarışacağı  değerlendirme sınavında sonuçların 11 Nisan Pazartesi günü açıklanacağı, 12 Nisan Salı günü itibari ile de kayıtların alınacağı belirtilirken,  Yedek adayların kayıtları da 19 Nisan Salı günü kabul edilecek.Sanat Merkezi'nde bulunan Fahri Kayahan Konservatuar salonunda 2 yıl  eğitim görecek olan öğrenciler eğitimleri sonunda  Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alacaklar.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 37
Bugün : 523
Bu Ay : 846
Toplam : 846

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom