Yeşilyurt 2015 Yılı Faaliyet Raporu

2015 yılı çalışmaları ile ilgili yapılan faaliyetlerin yer aldığı kitap “2015 Yılı Faaliyet Raporu” mecliste oylanarak oy çokluğu ile kabul edildi.

Yeşilyurt 2015 Yılı Faaliyet Raporu Malatya Haber

Yeşilyurt Belediyesinin MAŞTİ karşısındaki Hizmet binasının toplantı salonunda Başkan Vekili Ramazan Yakıcı Başkanlığında gerçekleşen Yeşilyurt Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan ilk toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. 1 Mart 2016 tarihli Meclis karar özeti oy birliği ile kabul edildi.

2015 YILI DENETİM KOMİSYON RAPORU

Yeşilyurt Belediye Meclisi Denetim Komisyon Üyesi Zühal Dişer, hesap kayıt ve işlemleri denetlenen ve her hangi bir suç teşkil edecek durum tespit edilmeyen 2015 yılı gelir ve gider tablosu hakkında Meclis Üyelerine bilgilendirmede bulundu.

Yeşilyurt Belediyesinin 2016 yılı içinde mahalle ve sokak yollarında kullanılacak sıcak asfaltın Malatya Büyükşehir Belediyesi asfalt plentinden bedel karşılığında alınması işlemlerinde protokol yapılması ve yetkilendirme talebini görüşen Belediye Meclisi, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çınar’ın yetkilendirilme talebini oy birliği ile kabul etti.

ÇANAKKALE GEZİSİNİN HEYETİ GENİŞLEDİ

Belediye Meclisi, Muhtarlık İşleri Müdürlüğünün talebi doğrultusunda geçen Mart ayı toplantısında 82 mahalle muhtarı ve Yeşilyurt Belediye personelinin katılımıyla 24-27 Mart 2016 tarihleri arasında Çanakkale Şehitliği, Seyit Onbaşı, Gelibolu Yarımadası, Conkbayırı, Kanlı sırt gibi yerleri kapsayan gezi-gözlem tanıtım gezisinin düzenlenmesini oy birliği ile kabul etmişti. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü, gelen talepler doğrultusunda alınan bu kararın revize edilmesini talep etti. Gezi heyetine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra Belediye Meclis üyeleri ve yerel basın mensuplarının da dâhil edilmesi, gezi tarihinin ihale sürecinin tamamlanmasına müteakip bir tarihe alınması ve tüm masrafların Belediye bütçesinden karşılanması için gönderdiği talep oy birliği ile kabul edildi.

İNÖNÜ MAHALLESİ VE YAKINCA BÖLGESİNE TRAFO

İnönü Mahallesi 3791 nolu parsel ile Yakınca Mahallesi 387 ada 7 nolu parselde trafo yeri ayrılması yönünde hazırlatılan imar planı tadilatı hakkında İmar Komisyonu Raporunu görüşen Belediye Meclisi, İnönü Mahallesi ile Yakınca bölgesinin enerji ihtiyacının karşılanması için tespit edilen alanlara trafo kurulmasına karar verdi.

YEDİ MADDE ERTELENDİ

Belediye Meclisi gündemdeki Karakavak Mahallesi 108 ada 3 nolu parselde plan tadilatı talebi, Tecde Mahallesi 1343 ada 1 nolu parselde plan tadilatı talebi, Mollakasım Mahallesi 28 ada 53 nolu parselde plan tadilatı talebi, Çilesiz Mahallesi 690 ada 670 nolu parselde İmar Planı Tadilatı talebi, Aşağıbağlar Mahallesi 5883 ada 2 ve 3 nolu parselde imar planı tadilatı talebini talebini Komisyon raporu doğrultusunda oy birliği ile ertelenmesine karar verdi.

GÜNDEMDEKİ MADDELER GÖRÜŞÜLDÜ

Belediye Meclisinde görüşülen, Tecde Mahallesi 1343 ada 1 nolu parselde plan tadilatına yönelik İmar Komisyonu talebi, Bostanbaşı Mahallesi 304 ada 1 nolu parselde İmar Planı tadilatına dair İmar Komisyonu Raporu, Çilesiz Mahallesi 690 ada 640 nolu parselde İmar Planı Tadilatına dair İmar Komisyonu Raporu, Karakavak Mahallesi 5390 ada 3 nolu parselde İmar Planı Tadilatına dair İmar Komisyonu Raporu, Tohma mahallesinde ilave İmar Planı Yapımı çalışması yapılmasına dair İmar Komisyonu Raporu, Dolu Kadro değişikliği ile İptal ve İhdası için İnsan Kaynakları Müdürlüğü teklifi oy birliği kabul edildi. Yeşil Yurt İnşaat Taahhüt Gıda ve Sanayi Ltd. Şti.nin Sermaye artırım talebi ise oy çokluğu ile kabul edildi.

SEKİZ MADDE İMAR KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ

Yeşilyurt Belediye Meclisi gündeme alınan Yakınca Mahallesi 521 ada 1 ve 3 nolu parsellerde imar planı tadilatına dair İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi, Yakınca Mahallesi 217 ada 11 nolu parselde imar planı tadilatına dair İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi, Çilesiz Mahallesi 1103 ada 4 nolu parselde İmar Planı tadilatına dair İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi, Mollakasım Mahallesi 57 ada 51 nolu parselde İmar Planı tadilatı talebine dair İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi, Yaka Mahallesi 4304 ada 19 nolu parselde 06.10.2015 tarih ve 169 sayılı meclis kararı ile yapılan İmar Planı tadilatı itirazı hakkındaki İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi, Mollakasım Mahallesi 60 ada 27numaralı taşınmazda bulunan trafo tesisinin, 271 ada 1 parsel ve 12 ada 8 parsel numaralı taşınmazların arasında, park alanının bir bölümüne taşınmasına yönelik İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi, Yeşiltepe Mahallesi 4599 ada 7 nolu parselde İmar Planı tadilatı talebine dair İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi ile Bostanbaşı Mahallesinde İmar planı bulunan alanlarda ticari yapılaşmayı düzenleyen, alt merkez oluşumuna yönelik imar planı tadilatı dair İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifini 5393 sayılı Belediye Kanununun 24.maddesi gereğince İmar Komisyonuna havale edilmesini oy birliği ile kabul etti.

TRAFO YERİ PLAN TADİLATI ÜCRET TARİFESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün, Belediyenin görev yetki sahasında bulunan yürürlükteki imar planlarında trafo yeri plan tadilat ücret tarifesinin belirlenmesine yönelik talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

NİSAN AYI İKİNCİ TOPLANTISI 8 NİSAN CUMA GÜNÜ

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Başkanvekilleri, Encümen Üyeleri, Kâtip Üyeleri ve bir yıl boyunca görev yapacak olan İhtisas Komisyonlarının seçiminin yanı sıra Müdürlüklerden gelecek rapor ve talepleri görüşmek üzere 08 Nisan 2016 günü saat 14.00'de MAŞTİ karşısındaki Hizmet Binasının toplantı salonunda yeniden toplanacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 19
Bugün : 145
Bu Ay : 145
Toplam : 145

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom