Din ve Trafik Sempozyumu

7-9 Nisan 2016 tarihleri arasında İnönü Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek olan ‘Din ve Trafik’ konulu Sempozyuma, çeşitli konularda sunum yapmak üzere 75 bilim adamının katılması bekleniyor.

Din ve Trafik Sempozyumu Malatya Haber

İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Malatya Valiliği, Yeşilyurt Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Ticaret ve Sanayi Odası’nın da destek verdiği “Din ve Trafik” konulu bir sempozyum düzenlenecek.

7 Nisan Perşembe günü saat 09.30’da İnönü Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde açılışı yapılacak olan sempozyum ile ilgili olarak yapılan açıklamada; araç yoğunluğunun hergeçen gün artış gösterdiği, ulaşım ile ilgili ciddi manada birtakım iyileştirmeler yapılmasına rağmen, trafik kazalarının da aynı oranda artmaya devam ettiği ifadelerine yer verildi.

Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarına bakıldığında her 10 yılda bir neredeyse 20-30 bin civarında bir ilçe nüfusunun yok olduğuna dikkat çekilen açıklamada, yaşanan tüm bu olumsuzluklara kurum ve kuruluşlar ile bilim insanlarının uzak duramayacağı, bu konuda herkese görevler düştüğü belirtilerek şu görüşlere yer verildi: “Trafik kazalarını asgari düzeye indirmek için fert ve toplumun eğitilmesi, dinî, ahlâkî, hukukî sorumlulukların hatırlatılması ve bilhassa trafikte girilen kul hakkı hususunda bilinçlendirilmesi büyük önem arz etmektedir. Ayrıca, trafik olgusunun ve oluşan sorunların sosyolojik ve psikolojik açıdan değerlendirmesine de ihtiyaç vardır.

Yapılan araştırmalarda trafik kazalarının sebeplerinin % 90 gibi ciddi bir oranda sürücü veya yaya olarak insandan kaynaklandığının ortaya çıkmış olması, dini ve ahlaki değerler dâhil olmak üzere, insan davranışlarını etkileyen faktörlere bütüncül olarak bakmayı gerektirmektedir. İşte bu nedenle İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde, bir sempozyum düzenlenmesine karar verildi. 7-9 Nisan 2016 tarihleri arasında İnönü Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenecek olan ‘Din ve Trafik’ konulu Sempozyuma, çeşitli konularda sunum yapmak üzere 75 bilim adamının katılması bekleniyor.

Sempozyuma ayrıca, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş ile Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitimi ve Hizmetleri Daire Başkanı Yusuf Avan da katılacak. İki gün devam edecek olan Sempozyum boyunca, ülkemizde meydana gelen trafik kazalarının sebepleri, alınması gereken önlemler ve trafik eğitimi gibi konular ‘Din, ahlak ve trafik kuralları ekseninde’ enine boyuna tartışılacak. 7-9 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan sempozyuma tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 85
Bu Ay : 85
Toplam : 85

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom