Hürriyet Parkında İncelemeler Yapıldı

Yeniden düzenlenen Hürriyet (İsmetpaşa) Parkında Malatya Valisi Süleyman Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır incelemelerde bulundu.

Hürriyet Parkında İncelemeler Yapıldı Malatya Haber

Hürriyet Parkında gerçekleştirilen inceleme gezisine Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti il Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, İl Müftüsü Ümit Çimen, ESOB Başkanı Şevket Keskin, ESKKK Başkanı Ali Evren, Meclis Üyeleri ile bazı daire başkanları katıldı. 

Bu güzel parkı Malatya’mıza kazandıranlara teşekkür ediyorum

Güzel Malatya’nın güzel parklarından biri olan Hürriyet Parkı’nda yapılan çalışmaları incelediklerini belirten Malatya Valisi Süleyman Kamçı, “Ülkemizin her tarafında her geçen gün birçok güzellikler oluyor. Malatya’mıza da her geçen gün yeni güzellikler ekleniyor. Bu parkımızın içerisinde çok güzel düzenleme ve peyzaj çalışmaları yapılmış. 200-300 kişinin aynı anda oturup çay-kahve içeceği, gölün karşısında çok güzel bir kafe yapılmış. Bu güzel parkı Malatya’mıza kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Malatya’mıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. 

Hemşerilerimizin kullanabileceği yeşil alanları çoğaltmak için çalışıyoruz

Malatya’da yeşil dokunun önemli olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Malatya’nın geçmişten gelen bir yeşil kimliği var. Bu kimliği daha yukarılara taşımak için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Özellikle hemşehrilerimizin kullanabildiği yeşil alanları çoğaltma anlamında yaptığımız çalışmalardan bir tanesini Hürriyet Parkında başlattık.  Burada güzel bir düzenleme ile hemşehrilerimizin gününü geçirebileceği, çocuklarımız için oyun parklarının olduğu, kütüphanesi, biyolojik göleti, kafeteryası ve lokantası ile çok güzel bir park oldu. Bu parkımızın özelliği merkezde olması, kent içerisinde nefes alacak çok güzel bir parkı hemşerilerimizin hizmetine kazındırmış olduk.

Ayrıca, Malatya’nın değişik bölgelerinde yaptığımız park çalışmaları ile birlikte 2-3 yıl içerisinde park sayımızı metraj olarak da standartlara uygun olarak artırmış olacağız” dedi.

İnceleme gezisine eşlik edenler park içerisinde gezerken, Biyolojik gölet kenarında gitar çalan gençleri bir süre dinleyerek, performanslarından dolayı alkışlayıp başarılar dilediler.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 503
Bu Ay : 5667
Toplam : 5667

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom