Kuluncak'ta Aile İçi Eğitim Semineri Verildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’ne bağlı olarak hizmet veren Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) tarafından Kuluncak İlçesinde Aile İçi İletişim Seminerleri verildi. Seminerlerin son programında, protokolün katılımıyla tören düzenlendi.

Kuluncak'ta Aile İçi Eğitim Semineri Verildi Malatya İlçe

Kuluncak Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kuluncak Kaymakamı Tolga Özdemir, MASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bahar, bazı daire başkanları ve eğitimciler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende bir konuşma yapan Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan ve MADEM tarafından desteklenen “Hep Birlikte Aileyiz” projesinin önemine değinerek, “Bu tür sosyal etkinliklerle aile içindeki barışın-düzenin daha büyük bir oranda desteklendiğini gördükçe aile içi sevgilerin; çocuk sevgisinin, eş sevgilerinin artarak devam edeceğini göreceğimize olan inancımız büyüktür” dedi.

Kaymakam Özdemir: Çok teşekkür ediyorum Kuluncak Kaymakamı Tolga Özdemir de Kuluncak’ta 1100 öğrenciyle eğitim-öğretimin devam ettiğini kaydederek, “Eğitim-öğretim sadece matematik, kimya, fen bilgisi değildir. Öğretimin yanında eğitim var. Bunlara da yoğunlaşmamız gerekiyor” dedi.

Aile içi iletişimin önemine vurgu yapan Özdemir, “Hep Birlikte Aileyiz projesi önemli bir hizmete vesile oldu. Bu projeye özellikle Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi MADEM, önemli destek verdi. Malatya Rehberlik Araştırma Müdürlüğü de aynı şekilde destek oldu.

Bize yardımcı olan herkese çok çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaptığı konuşmada, insan odaklı çalışmalar yaptıklarını anlatarak, “İlimizin gelişmesi, yollarımızın kalitesinin yükselmesi, yaşadığımız ortamın son derece modern bir hale dönüşmesi elbette önemli. Peki bütün bunları ne için yapıyoruz? İnsanlarımızı rahat ortamda yaşatmak, refah seviyesini yükseltmek; netice itibariyle insan mutluluğu için yapıyoruz.

İşte bizim anlayışımızın temelinde insan odaklı bir çalışma var; insana dokunmak; insanın gönlünü hoş etmek. Kentlerin imarı kadar gönüllerin imarına da önem vermemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı. Sosyal Medyaya dikkat! Sosyal medyanın bilinçsiz kullanımının zararlarına da işaret eden Başkan Çakır, şöyle konuştu: Son dönemlerde özellikle sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte gençlerin özellikle aileden daha kopuk yaşamalarını ortaya çıkarıyor. TV yayınlarını biliyorsunuz aile ortamını son derece tahrip edebiliyor. Kutsal bütün değerleri, aile değerlerini basitleştirebiliyor. Boşanmayı sıradanlaştırabiliyor. Aile içerisindeki en değerli ilişkileri çok zorlayabiliyor.

Dolayısıyla aile yapısını tehdit edebiliyor. Bunun karşısında birey, aile, yönetici, yerel yönetimler olarak mutlaka bir şey yapmamız lazım. Dolayısıyla bu minvalde bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyükşehir sınırları içerisinde merkezden başlayarak çok önemli çalışmalar yapıldı. Özellikle semtlerimize yaptığımız konaklar, sosyal tesislerdeki tem amacımız insanlara daha çok ulaşmak, ulaşamadığımız insanımızın kalmaması. İşte kültür merkezleri yapıyoruz. Kadın Kültür ve Spor Merkezi olsun, yaşam merkezleri, külliyeler oluşturuyoruz. MADEM hizmet veriyor.

Bu merkezlerimizle özellikle gençlerimize ulaşarak bilinçli olmalarını sağlamak istiyoruz. Gençlerimizin kendilerini bildiği kadar aile ilişkilerini, toplum ilişkilerini iyi tutmalarını istiyoruz. İyi bir öğrenci, iyi bir evlat olmaları yönünde eğitim çalışmaları yapıyoruz. Tabi eğitim çalışmalarında Halk Eğitimi Merkezlerimiz olsun Milli Eğitim Müdürlüklerimiz olsun ilgili kurumlarımızla işbirliği halindeyiz. Onlardan katkı alıyoruz, onlara destek vermeye çalışıyoruz.” Hediye ve teşekkür belgeleri verildi Yapılan konuşmalardan sonra Kuluncak Kaymakamı Tolga Özdemir, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a günün anısına bakır işleme kahve takımı hediye etti.

Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay; İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bahar da Malatya Rehberlik Araştırma Müdürlüğü PDR Uzmanı Mete Sarıbaş’a birer bakır işlemeli duvar saati hediye ettiği tören sonrası son seminer gerçekleştirildi. Programda ayrıca eğitimcilere teşekkür belgeleri verildi. Hep Birlikte Aileyiz projesi ile Kuluncak Sofular, İlisuluk ve Kızılhisar Mahallelerinin ardından Kuluncak Merkezde düzenlenen son seminerle eğitimler tamamlandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 190
Bu Ay : 3890
Toplam : 3890

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom