Otizm Farkındalık Günü

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi, İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Engelli Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümü öğrencileriyle birlikte 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenledi.

Otizm Farkındalık Günü Malatya Haber

Yeni Camii Önü Meydanda düzenlenen etkinlikte konuşan Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Engelliler Koordinasyon Şube Müdürü Seyit Soner Yılmaz, “Malatya’mızda otizm konusunda bir farkındalık oluşturmak istedik. Dünyamız çeşitli renk, dil ve etnik gruplardan insanlardan oluşmaktadır. Ve özellikle de son dönemler kazalardan da kaynaklı olarak çok çeşitli engelli insanımız vardır. Toplum zaman zaman engellilere mesafeli davranabilmektedir. Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü olarak İnönü Üniversitesi Engelli Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümü öğrencileriyle birlikte engellilerle ilgili farkındalığın artması için bu etkinliği planladık” dedi.

BESYO Öğrencileri adına konuşan İmat Ak ise Otizmin eşsizlik değil farklılık olduğunu belirterek, “Hepimiz farklıyız, otizmliler bizden daha farklılar. Onları anlamak ve anlatabilmek için; onların yanında olduğumuzu gösterebilmek için bugün üniversitemiz ve belediyemizin verdiği desteklerle buradayız. Biz üniversite gençliği olarak gençlerin toplumun beynini oluşturduğuna ve gençlerin güzel işler yaptığı sürece toplumun daha güzel yerlere geleceğine inanıyoruz. Bunun için gençler olarak buradayız ve halkımızla birlikte bilinçlenmeye, farkındalığa ve onların yanında olmaya çalışıyoruz. Malatya halkımızın yanımızda olduğunu görmek bize ve otizmli arkadaşlara ve diğer engelli gruplarına mutluluk verecektir” diye konuştu.

Skeçler oynandı

Yapılan konuşmalardan sonra otizme dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında vatandaşların katılımıyla beyaz örtüye boyalı eller basıldı. Otizmin simgesi olarak yapılan el basmasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte, otizmle ilgili bilgilendirici broşürler ve çocuklara balonlar dağıtıldı. Otizmle ilgili bir serginin de yer aldığı etkinlikte vatandaşların katılımıyla oyun hamuruyla şekiller de yapıldı.

Büyük ilgi gören etkinlikte otizmle ilgili skeçler de oynandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 91
Bu Ay : 3064
Toplam : 3064

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom