Analiz Laboratuvarı Agretide Oluyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, TÜRKAK Türkiye Akreditasyon Kurumu yetki belgesi ile kendi bünyesinde akredite deney hizmetleri vermek amacıyla çalışmalara başladı.

Analiz Laboratuvarı Agretide Oluyor Malatya Haber

MASKİ Su Tesisleri Daire Başkanlığı’na bağlı Su Kalite ve Kontrol Laboratuar Şube Müdürlüğü, içme suyu kimyasal ve bakteriyolojik analizi, atıksu analizi, yaprak ile toprak analizi hizmetlerinde bölgeye hizmet vermek amacıyla, laboratuar bünyesinde çalışan tüm personele kalite eğitimi verecek.

Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “Akreditasyon Belgesi'nin en önemli özelliği yeni laboratuvarda yapılacak deney ve sonrası verilecek raporun dünyanın her yerinde geçerli olması. Öncelikle kendi ürünlerinin deneylerini TS EN ISO/IEC 17025 standardına uygunluğunu test etmek ve akreditasyon çalışmalarını yapmak üzere yola çıkan MASKİ, başta Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu olmak üzere tüm Türkiye'de bulunan, içmesuyu, sulama suyu, atıksu, toprak ve yaprak deneylerini yaparak, dünya standartlarına uygunluğunu belgeleyecek.

Çalışmalar kapsamında laboratuarlarımız için modern teknoloji ile donatılarak yeni hizmet binamızda geniş bir yerleşim alanı hazırlanıyor. Bu süreçten sonra su, toprak ve yaprak kalite kontrolü bağımsız akredite laboratuarımız tarafından yapılmış olacak" dedi.

Gerekli ekipman ve uzman kadronun oluşturulduğunu söyleyen MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “MASKİ, Malatya’nın su kaynaklarının planlanması, değerlendirilmesi ve yönetilmesinde birinci derecede sorumlu bir kuruluşudur. Bu sorumluluk çerçevesinde laboratuarımız için gerekli önem ve hassasiyeti göstererek çok ciddi yatırımlar yaptık. Şu an laboratuvarımız Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetkili laboratuvar olup çiftçilerimiz için toprak ve yaprak analiz hizmeti vermektedir. Tarımsal Analiz hizmetlerimiz ile laboratuvarımız organik tarım ve iyi tarım uygulamalarına öncülük etmektedir. Ayrıca; çiftçilerimiz tarafından tarla, bağ ve bahçelerde açılan sondaj kuyuları ile sulama amaçlı kullanılan suların “Sulama Suyu Kalite Analizleri” de laboratuvarımızda yapılmaktadır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 4
Bu Ay : 3704
Toplam : 3704

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom