Bilgisayarın Faydaları ve Zararları Tartışıldı

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin “Medya Bağımlılığı” konulu konferansları aralıksız devam ediyor. Gençlik Meclisi bu hafta Orduzu Bahçebaşı Anadolu Lisesindeydi.

Bilgisayarın Faydaları ve Zararları Tartışıldı Malatya İlçe

Orduzu Bahçebaşı Anadolu Lisesinde yapılan konferansa sunumlarını yapmak üzere Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi Aysel ve Orduzu Bahçebaşı Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

Bilgisayarın buluşundan günümüze kadar olan gelişimini açıklayan Gül, “Bilgisayarlar çok farklı biçimlerde karşımıza çıkabilirler. 20. yüzyılın ortalarındaki ilk bilgisayarlar büyük bir oda büyüklüğünde olup, günümüz bilgisayarlarından yüzlerce kat daha fazla güç tüketiyorlardı. 21. yüzyılın başına varıldığında ise bilgisayarlar bir kol saatine sığacak ve küçük bir pil ile çalışacak duruma geldiler. Toplumumuz kişisel bilgisayarı ve onun taşınabilir eşdeğeri, dizüstü bilgisayarını, bilgi çağının simgeleri olarak tanıdılar ve bilgisayar kavramıyla özdeşleştirdiler. Günümüzde çok yaygın kullanılmaktadırlar.” dedi.

Aysel Gül, bilgisayarın faydalarını; bilgiye hızlıca ulaşma, bilgi paylaşımını kolaylaştırma, küreselleşmeye katkıda bulunma, film, video, oyun gibi içeriklere anında ulaşma, insanlar arası iletişimin hızlığı, insanların farklı kaynaklara ulaşma gibi sıralayarak bilgisayarın zararlarını ise şöyle açıkladı; bilgisayar bağımlılığı, dijital verilerin çalınması, bireylerin asosyalleşmesi, vakit kaybı ve çeşitli sağlık sorunlara neden olması.

Gül, “Bilgisayarların zararlarının önlenmesi için bilgisayarı kullanan kişi kim olursa olsun bilgisayar kullanımına bir sınırlama getirilmelidir, bilgisayara şifre konarak olmadık zamanlarda çocuklar tarafından açılması engellenebilir. Filitre kullanarak internette zararlı içeriklere bilerek ya da bilmeyerek girmesi engellenebilir.” dedi.

Konferansın sonunda Orduzu Bahçebaşı Anadolu Lisesi öğrencileri Aysel Gül’e çeşitli sorular yöneltip sunumdan dolayı teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 247
Bu Ay : 1565
Toplam : 1565

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom