Malatya'da Kitap Okuma Etkinliği

Malatya’da 52. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Emekliler Parkı’nda yarım saat kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Malatya'da Kitap Okuma Etkinliği Malatya Haber

Emekliler Parkı’nda düzenlenen etkinlikte vatandaşlar toplu halde yarım saat kitap okudu. Etkinlik öncesi Malatya İl Halk Kütüphanesi görevlileri, parkta oturan vatandaşlara kitap hediye etti. Etkinlik hakkında konuşan Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Derviş Özbay, 52. Kütüphaneler Haftası’nı kutladıklarını ifade ederek, kütüphanelerin önemine dikkat çekti.

Özbay, “Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm Türkiye’de aynı saatte serbest kitap okuma seferberliği ilan etti ve bizler de Malatya’da bu etkinliği düzenliyoruz. Emekliler Parkı’nda vatandaşlarımızla birlikte kitap okuyoruz. Kütüphaneler Haftası pazartesi günü başladı ve bir hafta devam ediyor. Bu süre zarfında konferanslar verildi, çeşitli etkinlikler yapıldı. Birlik ve beraberlik içinde Malatya’ya kitabı daha fazla nasıl sevdiririz önemli olan bu. İnşallah bu hafta da buna vesile olur ve herkes kitap okur. Kitap, her şeyin başıdır, kütüphaneler de bilgi hazinelerinin olduğu yerdir” şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılan Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İhsan Gencay, kütüphanelerin görevinin, gençlere ve yaşlılara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu söyledi. Gencay, “Yaşadığımız coğrafyanın inancından ilim beşikten mezara kadardır, bunun bir yaşı yoktur. Peygamberimiz de bir hadisinde ‘İlim Çin’de de olsa arayınız’ diye buyurmaktadır. Kitapla hiçbir zaman ilişkimizi kesmememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Malatya İl Halk Kütüphanesi Müdiresi Mümine Aydın ise 52. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler yaptıklarını aktardı. Aydın, “52. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında bugün Emekliler Parkı’ndayız ve yarım saat kitap okuyacağız. Emekliler Parkı’nı seçtik ki, yaşlılarımız gençlerimize örnek olsun. Bugün burada yaşlılarımız kitap okuyor, gençlerimiz de gelsin okusunlar düşüncesiyle yola çıktık. Eş zamanlı olarak tüm Türkiye’de bu etkinlik yapılıyor. Kütüphanelerin farkındalığını artırmak için yarım saat kitap okuyacağız. Ayrıca kütüphaneler ücretiz, bu sebeple vatandaşlar kütüphanelerden kitaplarını gelip alırlarsa korsanda yok olur diye düşünüyoruz. Vatandaşlarımıza kitap dağıttık ve hep birlikte yarım saat kitap okuyacağız” diye belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 216
Bu Ay : 1534
Toplam : 1534

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom