En İyi Sesler Yarıştı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen Gençlik Merkezler Arası Türk Müziği Yarışmasının Malatya grup finali yapıldı.

En İyi Sesler Yarıştı Malatya Kültür-Sanat

13 ilden yarışmacıların katıldığı ve 17 Mayıs’ta Türkiye Finalinin yapılacağı yarışma Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Toplantı Salonunda düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Etkinlikler ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Kaymakçı, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak ulusal ve uluslararası birçok faaliyet gerçekleştirdiklerini aktardı. Kaymakçı, “Bu ikinci yarışmamız oluyor geçen yıl birincisini düzenlemiştik. Çok güzel geri bildirimler aldık ve bu yıl da bunun tekrarını yapmayı planladık. Bunu da, malumu Türk Müziği bizim kültürümüz. Kültürümüzün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması gerekiyor. Bunu biz bir vazife olarak görüyoruz.

Elbette ki, yarışmacı arkadaşlarımız heyecanlanıyorlar ama bu bir yarışma. Ancak bu salt bir yarışma değil. Şu anki gündemimizle alakalı birliğimizin ve beraberliğimizin teminatıdır bu tür organizasyonlar. Bu anlamda kültürel faaliyet olarak bu tür yarışmalar yapıyoruz. Şu anda Doğu Anadolu Bölge Yarışması Erzurum’da gerçekleştirilecek ve biz 7 bölgeyi bu şekilde dolaşıyoruz. Bu yarışmaya 3 bin 258 gencimiz başvurdu. Bu yarışmacılar arasında bazı arkadaşlarımız elenerek bu grup yarışmasına katıldı ve burada akşama kadar bir performans sergileyecek. Çok güzel türkülerimiz var, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk tasavvuf musikisinde çok güzel eserler var. Bunları dinleyeceğiz ve gençlerin heyecanlarına ortak olacağız.

Biz de hep beraber güzel bir faaliyet yapmanın mutluluğunu yaşayacağız” diye konuştu. Düzenlenen yarışmaya Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Etkinlikler ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Kaymakçı’nın yanı sıra Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Sadi Fındıklı, jüri üyeleri Trakya Üniversitesi eski Dekanı Prof. Dr. Atilla Sağlam, Türk Müziği Koru Şefi Doç. Dr. Uğur Işıldar, Gazi Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Vasfi Hatipoğlu ve yarışmacılar katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 26
Bugün : 491
Bu Ay : 7637
Toplam : 7637

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom