Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından okul öncesi, ilk ve ortaöğretim öğrencileri için hazırlanan Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, ilgili daire başkanları ile birlikte parkta devam eden çalışmaları inceleyerek, açıklamalarda bulundu. Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın kısa bir süre içerisinde bitirilerek hizmete gireceğini belirten Sarılar, 4 bin 500 metrekarelik alan üzerinde trafiği anlatabilecek her şeyin kurulacağını söyledi. Eğitim parkı çalışmalarını Trafik Şube Müdürlüğü ile birlikte yaptıklarını ifade eden Sarılar, parkın içerisinde, yatay-düşey trafik işaretleri, sinyalizasyon sistemleri, bisiklet yolları, yaya üst geçidi, hemzemin geçit, yaya kaldırımları, minyatür eğitim otosu, bisiklet, izleyici tribünü, eğitim ofisinin bulunduğu bina, seyir kulesi, görsel ve yazılı eğitim desteği kapsamında, trafik eğitim kitabı, trafik boyama kitabı, trafik eğitim seti, trafik işaretleri panosu, trafik eğitim broşürleri ile ilk yardım malzemelerinin bulunacağını belirtti. 3 ayda parkı bitirmeyi istediklerini aktaran Sarılar, çocukların bu parkta alacağı eğitimin çok önemli olduğunu kaydetti.

KURALLAR ÇOCUKLARA UYGULAMALI ÖĞRETİLECEK

Yeşiltepe Koşu Mahallesinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün de içerisinde bulunduğu 4 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulan Çocuk Trafik Eğitim Parkı, çocukların trafik kurallarını anlamasına ve trafik kültürünün genç yaşlarda oluşmasına katkı sağlayacak. Çocuk Trafik Eğitim Parkında, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün de desteğiyle, eğitim personeli tarafından trafik kurallarının tamamı uygulamalı olarak öğretilecek. Çocuklara genel trafik kuralları, yaya, sürücü ve bisiklet sürücülerinin sorumlulukları ve uyması gereken kurallar, trafik işaretleri, cihaz ve levhaların önemi ve öğrenilmesi, trafik düzeni ile ilgili genel bilgiler verilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 19
Bugün : 145
Bu Ay : 145
Toplam : 145

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom