Muhtar Evi İle Müze Hizmete Hazırlanıyor

Battalgazi Belediyesi, Şehit Fevzi Mahallesi ve Beylerbaşı Mahallesinin ortak kullanacağı Muhtar Evi ile Mahalle Müzesini Eylül ayında hizmete sunmaya hazırlanıyor.

Muhtar Evi İle Müze Hizmete Hazırlanıyor Malatya İlçe

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 194 metrekare kapalı alana sahip olacak olan ve 2 mahallenin ortak kullanacağı muhtar evi ve mahalle müzesinin inşaatında incelemede bulundu. Burada konuşan Şehit Fevzi Mahalle Muhtarı Sami Cengil ve Beylerbaşı Mahalle Muhtarı Hasan Arıkan, Muhtar Evi ve Mahalle Müzesinin mimarisinin çok güzel olduğunu kaydetti. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise Muhtar Evlerinin ve Mahalle müzelerinin önemine dikkat çekti.

Gürkan, “Beylerbaşı ve Şehit Fevzi mahallemizin muhtarlık evleri ile mahalle müzeleri ve sosyal tesis alanı yoktu. Bu anlamda muhtarlarla yaptığımız istişareler neticesinde bu alanı belirledik ve proje çalışmalarına başladık. Selçuklu sekizgenini esas alan, içinde sosyal donatı alanları, eğitim alanları, muhtar odası ve mahalle müzesinin bulunacağı bir mekan şeklinde inşa edilen bu mekan, ağustos ayının sonunda, eylül ayının başında bitmesi planlandı. En kısa zamanda bitirilip, muhtarlarımıza teslim edilecektir.

Muhtarlarımız bundan sonra mahalle hizmetlerimizi buradan yapacak. Ayrıca aidiyet olgusu ve mahallelilik bilincinin oluşturulması noktasındaki bizim en büyük projemiz, Mahalle Müzeleridir. Her mahallemize bir hafıza odası, bir mahalle belleği ve genel anlamda mahalle müzesi dediğimiz bir mekanın oluşturmak istiyoruz. Bu mahallemizde oluşturulacak mahalle müzesinde, mahallenin kuruluşundan bu yana gelen muhtarları, kanaat önderleri, yerel önderler, devlet adamları, siyaset adamları, sanat adamları, spor adamları, bu mahallede öne çıkan insanların anıları ve biyografileri müzede sergilenecek. Hem mahallelilik olgusunun oluşturulması hem de gelecek kuşaklara aktarılması noktasında da önemli bir mekan olacak” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 97
Bu Ay : 7243
Toplam : 7243

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom