CHP İlçe Danışma Kurulu Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP), Battalgazi Genişletilmiş İlçe Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı.

CHP İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Malatya Siyaset

Toplantıya katılan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, burada yaptığı konuşmada, Türkiye Büyük Millet Meclisinin son günlerde en önemli gündem maddesi haline gelen dokunulmazlık konusuna değinerek “Dokunulmazlık konusunda hiç kimsenin bize hodri meydan deme hakkı da yok, haddi de yok” dedi.

Battalgazi Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapılan toplantıya CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’ın yanı sıra, CHP Battalgazi İlçe Başkanı Selahattin Sarıoğlu, CHP Malatya eski Milletvekili Muharrem Kılıç ve çok sayıda partili katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ve bu süreçte CHP olarak önemli bir mücadele verdiklerini ifade etti. Kiraz, “Ülkemiz bu dönemde olağanüstü bir süreçten geçiyor. Şartların zorlaştığı bu süreçte Cumhuriyet Halk Partisi olarak önemli bir mücadele veriyoruz.

Özellikle son dönemlerde terör belasından dolayı üzüntülüyüz. Yatağa bu üzüntüyle giriyoruz, sabah yine bu üzüntüyle uyanıyoruz. Son 5 ay içerisinde Türkiye’nin başkentinde 3 defa bomba patladı. Son 8 ay içerisinde 300’ün üzerinde şehit verdik.

Terörle mücadele etmek zorundayız ama ülkenin bu duruma gelmesinde 'Çözüm Süreci’ adı altında yürütülen süreç etkili oldu. O süreçte Cumhuriyet Halk Partisinin söylemleri dikkate alınsaydı, belki de bu günkü duruma düşmezdik. Ama maalesef şimdi geldiğimiz süreçte ağır bir durumla karşı karşıyayız. Bu süreç ilk başladığında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu sürecin tek tartışılacağı yerin Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) olduğunu ifade etmişti. Bu günde aynı şeyleri söylüyoruz içine düştüğümüz şimdiki durumun da tek çözüm yeri TBMM’dir” diye konuştu.

Kiraz, konuşmasında dokunulmazlık tartışmalarına da değinerek “Dokunulmazlık konusunda hiç kimsenin bize hodri meydan deme hakkı da yok, haddi de yok. Çünkü bizim yıllardır dokunulmazlığın kaldırılması konusunda girişimlerimiz ve önergelerimiz var. Biz dokunulmazlık konusunda son dönemde meclise 3 maddelik bir önerge sunduk. Biz dokunulmazlığın sadece kürsü dokunulmazlığı ile sınırlandırılması gerektiğini düşünen bir siyasi partiyiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 498
Bu Ay : 5662
Toplam : 5662

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom