Asfalt Sezonu Başladı

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, havaların ısınması ile birlikte 2016 yılının asfalt serim, bakım ve onarım çalışmalarına başladı.

Asfalt Sezonu Başladı Malatya Haber

Yeşilyurt ilçesinin değişik bölgelerinde kilit taşı, parke taşı, kaldırım, yol açma, yama ve asfalt serim çalışmaları yapan Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2016 yılı asfalt sezon açılışını Özalper Mahallesinde yaptı. Sezon açılışına Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, başkan yardımcıları, birim müdürleri, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri katıldı. Başkan Yardımcısı Mehmet Çınar'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 2016 yılının 2015 yılına göre asfaltlama ve üst yapı çalışması bakımından daha verimli olacağını ifade etti. Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte asfaltlama çalışmalarına hız verdiklerini söyleyen Polat, “2014 ve 2015 yıllarında toplam 115 bin 212 ton asfalt serimi yapan ekiplerimiz, 2016 yılının ilk üç ayında ise bin 620 ton sıcak asfalt yama serimi gerçekleştirdi. 2016 yılının 2015 yılına göre asfaltlama ve üst yapı çalışması bakımından daha verimli olacaktır.

Bu yılki hedefimiz ise tespit edilen bölgeler ve sonradan çıkacak eklemelerde birlikte toplam 70 bin ton sıcak asfalt serimi hedefliyoruz. 2016 yılının ilk sıcak asfalt serim çalışmasını Özalper Mahallesi Gülümser Caddemizde başlatıyoruz. Kış şartlarından dolayı bazı yollarımızın hasar gördüğünü ve bu yollarda çukurlar oluştuğunu tespit ettik. Vatandaşlarımızdan gelen şikayet ve talepler üzerine, hasar gören yollar ekiplerimiz tarafından incelenerek bir çalışma planı oluşturuldu. Ekiplerimiz acil müdahale edilmesi gereken cadde, sokak ve kavşaklarda asfalt ve yama çalışmalarına başladı. Bu hizmetleri gelişi güzel değil, ileriye dönük projelerin hayata geçirilebileceği şekilde titiz bir çalışmayla sürdürüyoruz. Bu kapsamda mahallelerimizde fınısher makineleri aracılığıyla asfalt serim, bakım ve onarım, eksik olan noktalardan başlayarak yapılacak” şeklinde konuştu.

Polat, ekiplerin büyük bir yoğunluk içerisinde ve özveriyle çalıştığını ifade etti. Polat, “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizi canı gönülden tebrik ediyorum, geride kalan iki yıllık dönemde hedeflediğimiz rakamların üstüne çıktık. Bu başarıda çalışanlarımızın büyük bir emeği söz konusudur. 2016 yılı içinde başlatmış olduğumuz asfalt serim çalışmalarında öncelikle eski parçalanmış asfaltı sökerek yerine daha kaliteli malzeme kullanıyoruz. Bu işlemi yaparken de kaldırım ve refüj çalışmalarıyla mahallelerimizi daha yaşanabilir bir konuma getirmenin gayreti içerisindeyiz. Halkımızın bu çalışmalara gösterdiği ilgi ve memnuniyet bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 470
Bu Ay : 5634
Toplam : 5634

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom