Atletizm Pisti Tadilata Girdi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı Malatya Arena Stadı yanında bulunan atletizm pistinin tadilata sokulduğunu söyledi.

Atletizm Pisti Tadilata Girdi Malatya Haber

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, sportif aktivitelerin yapıldığı tesisleri yenileme çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydetti. Son olarak atletizm pistinin tadilata alındığını belirten Fındıklı, “Atletizm pistimiz olimpik bir ölçüye sahipti. Ancak yapıldığı günden beri ciddi bir deforme söz konusuydu. Mevsim şartları ve doğal şartların olumsuzlukları tartan pistimizde yer yer bozulmalara sebep olmuştu. Genel müdürlüğümüze bunu izah ettik. Onlara da teşekkür ediyoruz. Geldiler, yerinde de gördüler. Tamamını söküyoruz ve yeniden tartan pist yaptırıyoruz. 1 milyon 500 bin TL bedelle ihalesini yaptık. Önümüzdeki 2-3 ay içerisinde yapıp, teslim edecek müteahhit firmamız. Onun dışında biliyorsunuz bu saha Arena Stadının hemen yanında.

Orası bir kompleks. Biz oraya tenis kortları yapmıştık. Şimdi birde tribüne ihtiyacımız var. Tribünle ve ışıklandırmayı da atletizm sahasına yerleştirdiğimizde tam olimpik uluslararası bir atletizm pistine sahip olacağız. Tabi atletizm biliyorsunuz sporların anası. Bütün branşların atletizmle iştigal ettiğini biliyoruz. Atletizme ilimiz sporcuları da oldukça başarılı. Bildiğiniz gibi yürüyüş milli takımının yarısı Malatyalı sporcularla dolu. Buradan Mahmut, Erdal ve Nevzat hocama da ayrıca teşekkür ediyorum. Oldukça verimli iki geçirdiler. Bu pisti bu başarılı hoca ve sporcuların hizmetine sunacağımız için de oldukça mutluyuz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 725
Bu Ay : 3698
Toplam : 3698

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom