Wushu Türkiye Şampiyonası

Wushu federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve 16- 20 Mart 2016 tarihinde Antalya ilinde yapılmış olan Wushu Budokaido Kyokushin branşında yapılan Türkiye Şampiyonasında yaklaşık 860 sporcunun katılımı ile gerçekleşti.

Wushu Türkiye Şampiyonası Malatya Spor

        Wushu federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve 16- 20 Mart 2016 tarihinde  Antalya ilinde yapılmış olan Budokaido Kyokushin ;Alt Minik-Minik-Yıldız-Ümit-Genç-Büyük-Veteran (Bay-Bayan)  Kumite ve Kata Türkiye şampiyonasına ilimizden 4 kulüp ,31 sporcu 1 idareci    1 antrenör  ile katılan Malatya kafilesi bu şampiyonadan da madalya ile döndü.

        Konu ile ilgili bir açıklama yapan Wushu il temsilcisi Hüseyin YALÇIN,’ Wushu Budokaido Kyokushin branşında yapılan Türkiye Şampiyonasında yaklaşık 860 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. İlimizden; Yeni Olimpiyat Spor Kulübü, Karakuş Spor Kulübü, Malatya Anadolu Kaplanları Spor Kulübü ve Büyükşehir Belediyesi Spor Kulüpleri katılmış olup; Budokaido Kyokushin ; Alt Minik-Minik-Yıldız-Ümit-Genç-Büyük-Veteran (Bay-Bayan)  Kumite ve Kata Türkiye  şampiyonasında,80 kg veteranlarda Murat Tan Türkiye 3.sü ve Ümitler kumite kategorisinde İrfan KAYA Türkiye 3.sü derecelerini alarak ilimize dönmeleri sporcularımızı ve bizleri oldukça memnun etmiştir. Sporcularımıza vereceğimiz desteklerin bu şekilde şampiyonluklar ve dereceler şeklinde semere vermesi yaptığımız emek ve hizmetlerin doğru olacağını kanıtlamıştır. Yeni Olimpiyat Spor Kulübü antrenörü Ramazan YAVUZ’u ve Malatya Anadolu Kaplanları Spor Kulübü Antrenörü Murat TAN’ı da ayrıca tebrik eder başarılarının devamlarını diler;  Bu şampiyonada da dereceye giren sporcularımızı, kulüp yöneticilerimizi, antrenörlerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik eder, başarılar dilerim’’ dedi.

            Wushu il temsilcisi Hüseyin YALÇIN, desteklerinden dolayı Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı  ve Malatya Gençlik ve Spor İl Şube Müdürü Ömer DAĞDELEN’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 716
Bu Ay : 3689
Toplam : 3689

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom