Yıl Boyunca Gezilecek Mekan

Malatya’da sosyal yaşam kalitesini her geçen gün daha da yükselten ve bu anlamda projelerini bir bir hayata geçiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde bulunan ve sahip olduğu yeşil dokusuyla Malatyalıların sıkça uğradığı Hürriyet Parkında düzenleme çalışmalarında sona yaklaştı.

Yıl Boyunca Gezilecek Mekan Malatya Haber

20 dönümlük bir alana sahip olan Hürriyet (İsmetpaşa) parkında mevcut yeşil doku korunurken, parkın ortasına2000 m2büyüklüğünde biyolojik bir gölet yapan Büyükşehir Belediyesi, çocukları da unutmayarak, parkın yanında bulunan ve çok yoğun bir şekilde kullanılan çocuk oyun alanını da büyüttü.

Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, daha önce hizmete sunulan Kernek meydan düzenleme çalışmaları, şu anda üst yapı çalışmaları devam eden Kanalboyu’nun ve Hürriyet Parkının bir bütün olarak düşünüldüğü ve düzenleme çalışmalarının da bu yönde yapıldığı belirtildi.

Kanalboyu düzenleme çalışmaları kapsamında alt yapıların bitirilerek üst yapı düzenlemelerine başlandığı belirtilirken; Hürriyet Parkında da Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yeşillendirme vepeyzaj düzenlemelerinin yapıldığı ve çalışmaların büyük oranda tamamlandığı ifade edildi. Ayrıca, peyzaj düzenleme çalışmaları kapsamında, uzun zamandır Malatya’ya uyumu denenen ve başarı elde edilen bitki türleri de kullanıldı.

Öte yandan Hürriyet Parkı düzenleme çalışmaları ile ilgili olarak bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Hürriyet Parkında çalışmalarımızı büyük oranda tamamladık. Bu alan, yaptığımız düzenlemeler sayesinde artık yıl boyunca vatandaşlarımızın gezip dinlenebilecekleri bir mekân oldu.

Park içerisinde aydınlatma çalışmaları da en iyi şekilde yapıldı. Ayrıca, vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam için spor yapabilecekleri aletler de park içerisine monte edilecek. Düzenlemelerin tamamlanmasıyla birlikte Hürriyet Parkı, vatandaşlarımızın günün her saati gidecekleri bir yer haline gelecektir” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 391
Bu Ay : 8450
Toplam : 8450

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom