Kamçı Şampiyonları Kutladı

Antalya’da düzenlenen 1. Bölge (Doğu Anadolu) Atletizm Şampiyonası Down Kız-Erkek Müsabakalarında başarılı olan sporcular, Malatya Valisi Süleyman Kamçı’yı ziyaret etti.

Kamçı Şampiyonları Kutladı Malatya Spor

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun 9-11 Mart 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlemiş olduğu 1. Bölge (Doğu Anadolu) Atletizm Şampiyonası Down Kız-Erkek müsabakalarında Malatya İlk Adım Gençlik ve Spor Kulübü’nden Senanur Bayrak, Bayanlar Uzun atlamada Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübünden Mehmet Karadayı ve Malatya Hokey Spor Kulübünden H. İbrahim Ilkım Erkekler Uzun atlamada birinci Malatya Hokey Spor Kulübünden Turan Emre Çelik ise ikinci oldu. Başarılı sporcular hem kendilerine desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletmek hem de Dünya Down Sendromu Günü dolayısı ile Vali Süleyman Kamçı’yı ziyaret etti. Öğretmenleri Mikail Şimşek, Emrah Alıcı ve Ali Karaca ile birlikte Kamçı’yı makamında ziyaret eden sporcular, kabullerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek kendisine teşekkür etti. Kamçı’da hem başarılarından hem de günlerinden dolayı kendilerini kutladı.

Sporcularla sohbet edip boya seti hediye eden Kamçı, down sendromlu bireylerin özel ilgi ve hassasiyet gösterilerek yetiştirilmesi gerektiğini belirterek, bu konuda faaliyette bulunan öğretmenlere de ayrıca teşekkür etti.

Öğretmenler de Kamçı’ya teşekkür ederek, Birleşmiş Milletler tarafından 10 Kasım 2011 tarihinde 21 Mart tarihinin resmi Dünya Down Sendromu Günü olarak tanındığını, 21 Mart gününün down sendromlu insanlarda 21. kromozomun 3 tane olmasını simgelediğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 36
Bu Ay : 7159
Toplam : 11908

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom