Haşereyle Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Atık yönetimi ve İlaçlama Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Kale ilçesinde sürdürülmekte olan haşere ile mücadele çalışmaları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Haşereyle Mücadele Çalışmaları Sürüyor Malatya Haber

2016 yılı haşere ile mücadele kapsamında Kale ilçesinde gerçekleştirilen bilgilendirme ve istişare toplantısına Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi ve İlaçlama Şube Müdürü Şaban Aşıcı ile Belediye Meclis üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Haşere ile mücadelede bilinçlendirme ve mekanik mücadelenin anlatıldığı toplantıda, Haşere ile mücadelede başarıya ulaşmak için bataklıkların kurutulması, kaynağında fiziksel mücadele, mahallelerin altyapı sorunlarının giderilmesi ve yerleşim alanları içerisinde hayvan gübrelerinin kaldırılması gerektiğine vurgu yapıldı.

Ayrıca, Kale ilçesinin su kaynaklarının yoğunluğu, uzun bir Baraj kıyısına sahip olması ve iklimi nedeniyle yoğun bir haşere üreme alanı olduğu belirtilerek, 1 Mart itibariyle başlayan ilaçlama çalışmalarının önemine vurgu yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin ilaçlama ile ilgili sunumlarının ardından kısa bir değerlendirme konuşması yapan Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, ilçelerinde sürdürülen ilaçlama çalışmaları nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiklerini belirterek, bu çalışmanın diğer iller için de bir örnek teşkil ettiğini söyledi. Başkan akdemir, ayrıca ilaçlama çalışmaları kapsamında mahalle merkezlerindeki hayvan gübrelerinin kaldırılması için de kepçe tahsis ettiğini söyledi.

İlaçlama sezonu boyunca Kaleilçesinde yapılacak olan haşere ile mücadele programının çıkarılması amacıyla mahalle muhtarlarının fikirlerinin de alındığı toplantı sonrasında;Kale Kaymakamı Ferhat Sinanoğlu’da ziyaret edilerek, sürdürülen ilaçlama çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 846
Bu Ay : 6930
Toplam : 6930

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom