Malatya'nın Doğusuda Gelişecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Çamurlu Mahallesi ile İnönü Üniversitesi arasında açtığı imarlı yolda dolgu çalışmalarını tamamladı. 2.7 kilometre olan yolun 2 kilometrelik bölümü asfalta hazır hale getirildi.

Malatya'nın Doğusuda Gelişecek Malatya Haber

Malatya’nın doğusunda bulunan Turgut Özal Tıp Merkezi ve İnönü Üniversitesi’nin yanı sıra, Malatya Arena Stadyumu’nun da bu bölgede hizmete girecek olması nedeniyle Malatya-Elazığ Karayolu’ndaki araç yoğunluğunun ciddi anlamda artacağı öngörülerek, Büyükşehir Belediyesi tarafından bu bölgede yeni bir yolun açılması için çalışmalara başlandı. Yapılan planlamalar neticesinde Çamurlu Mahallesi ile Cankoç villalarının üstünden yeni bir yolun açılmasına karar verilerek, yol açma çalışmalarına başlandı. Sürdürülen çalışmalar neticesinde 2.7 km uzunluğunda 20 metre genişliğindeki yol açıldı.

Yeni açılan yol güzergahında incelemelerde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Çamurlu Mahalle sakinleriyle de bir araya geldi. Yapılan yol çalışmasıyla ilgili olarak bilgiler veren Çakır, 2.7 kilometrelik yolun 2 kilometrelik bölümünün asfalta hazır hale getirildiğini söyledi. Bölgenin gelişmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade eden Çakır, “Yolumuz bölgede önemli bir eksikliği giderecek. Üniversite, Turgut Özal Tıp Merkezi ve yeni stadyum bu bölgemizde bulunuyor. Burada yaşanabilecek trafik sorunlarına karşı şimdiden planlamalar yapıyoruz. Aynı zamanda Yaygın, Beydağı, Bulgurlu, Çamurlu, Çiftlik mahallerimiz başta olmak üzere bu bölgedeki birçok mahallemizin ihtiyacını giderecek Doğu Kollektör hattını hazırlıyoruz. Projesi tamamlandı, yakında ihaleye çıkacağız. Bölgenin gelişimine katkı sağlayacak projeleri bir bir hayata geçirmeye gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.

Çamurlu Mahalle Muhtarı Aziz Polatbaş ise Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallelerinden geçen yolun büyük bölümünün tamamladığını belirterek, “Yeni açılan yolumuz mahallemizin gelişimini hızlandıracak. Çok kısa sürede altyapısının büyük bölümü tamamlandı” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 435
Bu Ay : 6336
Toplam : 6336

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom