Konservatuar Başvuruları Başlıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Türk Müziği Konservatuarı, faaliyetlerine başlıyor. Adaylar, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği alanlarında başvuru yapabilecek.

Konservatuar  Başvuruları Başlıyor Malatya Kültür-Sanat

KONSERVATUAR’A SINAVLA ÖĞRENCİ ALINACAK

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa bir süre önce kurulan Türk Müziği Konservatuarı’na (MBTMK) öğrenci alımı için yetenek sınavı düzenlenecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal-kültürel ve sanatsal etkinlikleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Daha önce MABESEM Kapsamında düzenlenen enstrüman ve Şan kursları ile saz ve söz sanatçılarının yetişmesine verilen katkılar, şimdi konservatuara dönüştürülüyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sanat Etkinlikleri Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan Malatya Büyükşehir Belediyesi Türk Müziği Konservatuarı'nın  (MBTMK) hazırlık çalışmaları tamamlanarak, öğrenci alımı aşamasına getirildi. MBTMK’da başlangıçta Türk Halk ve Türk Sanat Müziği dallarında, akabinde de Tasavvuf ve Batı Müziği dallarında eğitim verilecek. 2 yıllık eğitimler sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar verilecek.

MBTMK  Konservatuar atölyesine Malatyalı ünlü müzisyen Fahri Kayahan'ın adı verildi.

Başvurular, 20-31 Mart’ta

Büyükşehir Belediyesi Türk Müziği Konservatuarı yetenek sınavına başvurular, Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde 20-31 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği alanlarında başvuru yapabilecek. En az lise ve dengi okul mezunu adayların müracaat edebileceği sınav sonucunda 10 kişi Türk Halk Müziği, 10 kişi de Türk Sanat Müziği alanında olmak üzere toplam 20 asil 5 de yedek öğrenci belirlenecek. Yetenek sınavı 8 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.

Sınava başvuru için gerekli belgeler

2 yıllık eğitimin verileceği konservatuarın giriş sınavına; lise diploması, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ile nüfus kayıt örneği belgeleriyle başvuru yapılabilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 374
Bu Ay : 1629
Toplam : 1629

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom