Çanakkale Zaferinin 101. Yıl Dönümü

18 Mart Çanakkale Zaferinin 101. yıl dönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla Malatya'da anma programı düzenledi.

Çanakkale Zaferinin 101. Yıl Dönümü Malatya Haber

18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle Malatya Şehitliğinde tören düzenlendi. Törene Vali Süleyman Kamçı, 2. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Avni Angun, Büyükşehir Belediye Başkan Ahmet Çakır, çok sayıda kumu kurum ve kuruluşu temsilcisi, siyasi partilerin temsilcisi, şehit aileleri, gaziler, vatandaşlar ile öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve saygı atışının ardından İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören çelenk sunumu ile devam etti.

Şehitlik Anıtına Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri çelenkleri çelenkleri sunuldu. Vali Süleyman kamçı, ise anıt defterini imzalayarak, "Milletimizin birliği ve Aziz Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda etmekten çekinmeyip şehadet şerbetini içen, mukaddes kanlarıyla her zerresini suladıkları bu toprakları vatan olarak bizlere kutlu bir miras olarak bırakan aziz şehitlerimizin manevi huzurlarındayız.

Malazgirt’le başlayıp Çanakkale ile devam eden ve Kurtuluş Savaşıyla nihayetlenen şanlı destanlarımız göstermiştir ki Türk Milleti inanç, cesaret, mertlik ve yiğitlik abidesidir. Necip Milletimiz, Aziz Vatanımızın yılmaz bekçisi olduğunu Sarıkamış’tan Gelibolu’ya, Karadeniz’den Akdeniz’e kadar Anadolu coğrafyasına ilahi bir mühür gibi nakış nakış işlemiştir. Bütün dünya bilmelidir ki, onların 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır” anlayışıyla bedenlerini katık ettikleri, kutsal vatan toprakları son nefer, son nefes ve son damla kana kadar aynı cesaret ve kararlılıkla muhafaza edilecektir" ifadelerini kullandı.

Program, vatandaşlara Çanakkale Savaşı'nda askerlerin menüsünde yer alan buğday çorbası ikramıyla son buldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 60
Bu Ay : 1378
Toplam : 1378

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom