Savaş Çocuklarından Resim Sergisi

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Malatya Valiliği iş birliğiyle düzenlenen ‘Savaş Çocuklarının Ellerinde Resim Sergisi’ bugün açıldı.

Savaş Çocuklarından Resim Sergisi Malatya Kültür-Sanat

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin organize ettiği ‘Savaş Çocuklarının Ellerinde Resim Sergisi’ bugün Malatyapark AVM’de açıldı. Düzenlenen açılışa İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Malatyapark AVM Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kavuk, İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Işık, Vali Yardımcısı Ömer Dağdelen, Malatya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hamza Demiralp, Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, Suriyeli çocuklar ve vatandaşları katıldı. Açılışta konuşan Malatya Vali Yardımcısı Ömer Dağdelen, Malatya Beydağı Konaklama Tesislerinde, 3 yıldır 8 bine yakın Suriyeliyi misafir ettiklerini söyledi.

Dağdelen, “Bu misafirlerimizin arasında 3 bin 500’e yakın da öğrencimiz var. Öğrenciler, kampımızda, geçici eğitim merkezlerimizde eğitimlerine devam ediyor. Eğitimin yanında kültürel ve sanatsal faaliyetlerde yapıyorlar. Bu resim sergisi de bunlardan bir tanesi. Halk Eğitim Merkezi ile birlikte yapılan bu etkinlikte çocuklarımız çok güzel resimler çizdi ve bu resimler bugün sergileniyor. Savaşın çocukları, yaşadıklarını çizdikleriyle yansıttılar. Ben inanıyorum ki bu gençlerin içinden ressamlar çıkacak” şeklinde konuştu. Daha sonra konuşan İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Görevlisi Yasemin Keskin Yılmaz, “Bu sene topluma hizmet uygulamaları dersini 4. sınıf öğrencilerimiz için ders müfredatına koyduk. Öğrencilerimiz çok güzel ve anlamlı projeler ürettiler. Bu sergi de bunlardan bir tanesi. Son sınıf öğrencilerimizden bir ekip oluşturmalarını ve bu ekibin bir proje üretmesini istedik. Öğrencilerimiz çok güzel çalışmalar yaptı. Malatya Valiliği, Malatya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Konuşmalardan sonra resim sergisi açıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 419
Bu Ay : 7124
Toplam : 7124

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom