YMS Alt Yapıdan 5 Oyuncuyu Kadrosuna Kattı

Alima Yeni Malatyaspor, alt yapıdan 5 oyucuyu kadrosuna kattı.

YMS Alt Yapıdan 5 Oyuncuyu Kadrosuna Kattı Malatya Spor

Son iki yılda bünyesinden çıkardığı birçok ismi A takım ve başka kulüplere gönderen Alima Yeni Malatyaspor takımı, alt yapısından 5 yeni oyuncuyu kadrosuna dahil etti. Sarı-kırmızılı alt yapıdan gelecek vaat eden sol bek Ömer Güleç, orta saha Taylan Ökke, kaleci Cihat Herdili, forvet Eray Baba ve forvet oyuncusu Furkan Yiğit, profesyonel takımla antrenmanlara çıkmaya başladı.

Alima Yeni Malatyaspor Alt Yapı Koordinatörü Levent Doğandemir yaptığı açıklamada, Ömer Güleç, Taylan Ökke, Cihat Herdili, Eray Baba ve Furkan Yiğit’in A takımla çalışmalara çıkacağını söyledi.

“YETENEKLİ FUTBOLCULAR VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Alt yapının son durumu ve çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Alima Yeni Malatyaspor alt yapı koordinatörü Levent Doğandemir, alt yapının futbolcu fabrikası gibi olduğunu belirtti. Alt yapıdaki tüm kategorilerde yoğun bir çalışma temposunun olduğunu belirten Doğandemir, “Çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Bizden önceki alt yapı hocalarımıza da teşekkür ediyorum. Biz buraya geldiğimizde Burak, Furkan ve Samet gibi yetenekleri alt yapıda elimizde bulduk.

Bu futbolcular onların döneminden bize kaldı. Biz sadece bu oyuncuların mevcut olan yeteneklerini çıkarmada katkı sunduk. Profesyonel takıma son 2 yıl içinde bir çok yetenekli sporcu gönderdik. En son, sol bek Ömer Güleç, orta saha Taylan Ökke, kaleci Cihat Herdili, forvet Eray Baba ve forvet oyuncusu Furkan Yiğit’i üst yapıya gönderdik. Bu oyuncuları Malatya futboluna armağan etmek istiyoruz. Önümüzdeki yıllarda da üst yapıya yetenekli futbolcular vermeye devam edeceğiz. A takım teknik heyetimize de alt yapıya verdikleri önemden dolayı teşekkür ediyoruz. İrfan Hocamız bizim yakın ilişkiler içerisinde. Sürekli diyalog halindeyiz. Bu durum alt yapı oyuncularına pozitif etki yapıyor” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 698
Bu Ay : 3671
Toplam : 3671

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom