Öğrencilere Bilgi Yarışması Yapıldı

Gençlik Konseyi Derneği, Malatya Lisesi eğitimcileri öncülüğünde Malatya Lisesi Seminer Salonu’nda bilgi yarışması düzenledi.

Öğrencilere Bilgi Yarışması Yapıldı Malatya Haber

Gençlik Konseyi Derneği, bilgi yarışması düzenledi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Yarışma hakkında bilgi veren Gençlik Konseyi Derneği Genel Başkanı Ahmet Bayduz, konuşmasına terörü kınayarak başladı. Son günlerde Türkiye’de yapılan saldırıların birlik ve beraberliğe yönelik olduğunu kaydeden Bayduz, tüm terör saldırılarını şiddetle kınadıklarını aktardı. Bayduz, “Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olacak gençlere sahip çıkılmalı. Genç nüfusuyla dünyanın genç ülkeleri arasında yer alan Türkiye’nin bu özelliğiyle önemli bir noktada olduğumuzu vurgulamak istiyorum. Ülkemiz nüfusunun çoğunluğu genç, hedefleri olan gençler ülkemizin geleceğidir. Bu gerçeği yıllar önce gören Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gençlere bir ufuk çizmiştir.

Biz de Atatürk’ün çizdiği ufuktan yolumuza devam ediyoruz. Bize düşen görev gençlerimize yol göstermek, önlerindeki engelleri aşmalarına destek olmaktır” şeklinde konuştu. Gençlerine sahip çıkmayan milletlerin yok olmaya mahkum olduğunu ifade eden Bayduz, gençlere önemli görevler düştüğünü belirtti. Bayduz, “Cumhuriyetimizi ve istiklalimizi koruyup kollayacak, zamanlarını, enerjilerini, potansiyellerini bu yolda kullanacak ve ülkemizi dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına taşıyacak gençler yetiştirmek zorundayız. Gençlerimizin evrensel değerleri içselleştirerek, sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde üstlendikleri görev ve sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceklerinden şüphemiz yoktur. Bugün burada, bu salonda geleceğine sahip çıkacak ve ülkesini gelişmiş ülkelerin zirvesine taşıyacak gençleri gördüm. Gözlerindeki o ışık birliğimizin ve beraberliğimizin sağlam temellerde olduğunun kanıtı olduğunu fark ettim. Malatya Lisesi yöneticilerimize ve idarecilerimize çok teşekkür ediyorum. Gençlerimize de daima başarı dolu hayat diliyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 528
Bu Ay : 8424
Toplam : 13173

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom