Malatya'ya DAP Desteği

Malatya MASKİ, DAP desteği ile Akçadağ 4, Arguvan 1, Battalgazi 5, Darende 5, Doğanşehir 2, Hekimhan 7, Kale 1, Kuluncak 2, Pütürge 8 ve Yeşilyurt İlçesi’nde 4 olmak üzere toplamda 39 projesi onaylandı.

Malatya'ya DAP Desteği Malatya İlçe

MASKİ, 39 DAP PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2015 ve 2016 yılında kırsal tarımsal sulama projelerine 17 Milyon TL’lik destek verdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Akçadağ 4, Arguvan 1, Battalgazi 5, Darende 5, Doğanşehir 2, Hekimhan 7, Kale 1, Kuluncak 2, Pütürge 8 ve Yeşilyurt İlçesi’nde 4 olmak üzere toplamda 39 projenin onaylandığını ifade ederek, çalışmaların başladığını söyledi. Dr. Özdemir, “Malatya bu projeler ile yeniden canlanacak. Doğu Anadolu Projesi (DAP) Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na sunduğumuz projelerden 39’una destek çıktı. Bu kapsamda, 81 bin 838 metre kapalı sistem sulama tesisi boru hattı ve 94 bin 875 metre açık kanal hattı yapılacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte 72 bin 770 dekarlık tarımsal alanlarımız sulu tarım alanı vasfına kavuşacaktır” dedi.

Malatya En Prestijli İl olacak

DAP’ın sulama projelerine verdiği desteğin Malatya’nın tarımına çok ciddi katkılar sağlayacağını kaydeden MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, sulama suyu sıkıntısı yaşayan binlerce çiftçinin rahat bir nefes alacağını söyledi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın, projelerin hazırlanması süreci ve sonuçlandırılma sürecini bizzat takip ettiğini belirten Dr. Özdemir, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın çizdiği vizyon doğrultusunda çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Projelerimizin onaylanması bizleri cesaretlendirdi. Malatyamızın geleceğine yönelik farklı projelerin hazırlıklarına başladık. Bunların kabul görüp onaylanmasının ardından Malatya Türkiye’nin en prestijli illerinden biri olacak. Doğu Anadolu Projesi (DAP) Kalkınma İdaresi’ne ve üstün gayretlerinden dolayı mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 571
Bu Ay : 4972
Toplam : 4972

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom