Yazıhan'da Gitar Kursu Açıldı

Yazıhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Yeteneğimle Varım Projesi" çerçevesinde Yazıhan Anadolu Lisesi’nde gitar kursu açıldı.

Yazıhan'da Gitar Kursu Açıldı Malatya İlçe

Açılan gitar kursunda gençler, dersten arta kalan zamanlarında yeteneklerini sergiliyor. Kurs öğrencilerinden Fatma Alparslan, böyle bir kursun Yazıhan’da açılmış olmasının kendileri için çok büyük bir avantaj olduğunu belirtti.
Okul dersleri bittikten sonra arkadaşlarıyla birlikte müzik öğretmenlerinden gitar eğitimi aldıklarını söyleyen Alparslan, kendilerine bu imkanı sağlayan yetkililere ve SODES’e teşekkür etti. Yazıhan Anadolu Lisesi’nde müzik öğretmeni olan kurs hocası Tufan Minez, Yazıhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün desteğiyle açılan gitar kursu için SODES Yeteneğimle Varım Projesi kapsamında 12 adet gitar alındığını, bu branşa ilginin fazla olduğunu, şu an kursa devam eden grubun çok uyumlu olduğunu ve yıl sonunda bir müzik dinletisi yapmayı planladıklarını belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fethulla Taylan ise Yeteneğimle Varım Projesi’nde birçok etkinliğin olduğunu ve özellikle dezavantajlı kesimlerin bu etkinliklerden faydalandırıldığını belirtti. Yazıhan Belediyesi ve Yazıhan Kültür Sanat ve Eğitim Derneği’nin (YAZDER) proje ortağı olarak kendilerine destek sunduklarını kaydeden Taylan, gitar kursu öğretmeni Tufan Minez ve kursiyerlerine başarılar diledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 379
Bu Ay : 1634
Toplam : 1634

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom