Eser, Sağlık Çalışanları İle Bir Araya Geldi

14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle Darende’de görev yapan doktorlar ve sağlık çalışanları ile akşam yemeğinde bir araya gelen Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, “Unutulmamalıdır ki, biz hekimler ve sağlık çalışanları, insan hayatının kıymetini en iyi bilen insanlarız” dedi.

Eser, Sağlık Çalışanları İle Bir Araya Geldi Malatya İlçe

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla sağlık çalışanları ile bir araya geldi. Sağlık çalışanlarının, bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer sayan anlayışın sahipleri olarak gece gündüz çalıştığını ifade eden Eser, Ankara Kızılay’da yaşanılan hain terör saldırısı da kınadı. Eser, “Dün hasta olmasın diye üzerine titrediğimiz insanlarımızı, masum canları, alçakça bir saldırıda kaybettik. Sağlık kökenli bir yönetici olarak bu acıyı bütün milletimizle birlikte yüreğimizde hissettik. Bu milletin acılarla yoğrulmuş şanlı tarihinin üzerimize yüklediği sorumluluğun her zamankinden daha fazla farkındayız. Bu alçakça saldırılarla ölüm kusan insanlık düşmanları kaybedecek, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyen medeniyet anlayışını temsil eden milletimiz kazanacaktır” şeklinde konuştu.

Doktor bir yönetici olarak insan odaklı hizmet anlayışı ile hareket ettiklerini dile getiren Eser, güçlü bir geleceğe ancak sağlıklı bir toplumla ulaşılabileceğini aktardı. Eser, “Devletimiz, sosyal devletin gereği olarak sağlık hizmetlerini, temel bir insan hakkı olarak kabul etmiş ve bu düsturdan hareketle büyük atılımlar gerçekleştirmiş, vatandaşlarımızın bu hizmetlerden daha etkin bir şekilde yararlanmalarını sağlamıştır. Tüm zorluklara rağmen yılın her günü, günün her saati görev yapan sağlık personelinin, hoşgörülü tutumları ve mesleklerine duydukları bağlılık takdire şayandır. Büyük bir fedakarlıkla yürüttükleri çalışmalarıyla ülkemizi sağlık alanında gelişmiş ülkelerle yarışacak konuma ulaştıran başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Yemeğe Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi ve ilçede görev yapan diğer doktorlar ve eşleri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 33
Bu Ay : 2236
Toplam : 2236

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom