MABESEM'le Çocuklar Çok Mutlu

Beydağı Semt Anne ve Çocuk Diş Kliniği'nin koridorları, çizgi film karakterleri ile donatıldı

MABESEM'le Çocuklar Çok Mutlu Malatya Yaşam-Sağlık

Öğrencileri üniversiteye hazırlık çalışmalarının yanı sıra, aynı zamanda hobi amaçlı olarak insanlar için bir eğitim yuvası olan Malatya Büyükşehir BelediyesiSanat ve Eğitim Merkezi (MABESEM),çocukların yoğun olduğu alanlara çeşitli figürler resmederek çocukların mutlu olmalarını sağlıyor.

MABESEM  tarafından geçtiğimiz aylarda Kaynarca Anaokulunun duvarlarına Türk masallarında yer alan Keloğlan, Nasrettin Hoca, Hacivat - Karagöz gibi kahramanların figürleri resmedilirken bu seferde Beydağı Semt Anne ve Çocuk Diş Kliniğinin  koridorları çizgi film karakterleri ile süslendi.

Beydağı Semt Anne ve Çocuk Diş Kliniği koridorlarına MABESEM' de  kurs öğretmenlerinden Fikret Başıbüyük tarafından Masha, Ayı Yogi, Dafidak, Pepe, Bugs Bunny, Şirinler gibi bir çok çizgi film karakteri resmedildi.

Özellikle Beydağı Semt Anne ve Çocuk Diş Kliniği'ne gelen çocukların hastane ortamından korkmamaları için  çizgi film karakterlerini duvara işlediğini belirten Başıbüyük, "Amacımız çocukların hastane ile ilgili kötü düşüncelerini çizgi film karakterleriyle iyiye dönüştürmek. Çocuklar duvarlara bakınca televizyonda izledikleri çizgi film karakterlerini görüyor ve psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissediyorlar. Böylece hastanenin kötü bir yer olmadığını düşünüyorlar" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 201
Bu Ay : 3174
Toplam : 3174

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom