Özel Ulaşımın Sorunları Tartışıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından, Battalgazi ilçesinde uygulamaya geçirilen özel halk otobüsleri ile ilgili istişare toplantısı düzenlendi.

Özel Ulaşımın Sorunları Tartışıldı Malatya Haber

Düzenlenen istişare toplantısına Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı Hasan Alıcı, ilgili daire müdürleri ve özel halk otobüsleri esnafları katıldı. 

İstişare toplantısında, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma hizmetlerinin daha kaliteli, hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla özel halk otobüsleri uygulaması konusunda uzun süren çalışmalar yapıldığı bildirildi. Fizibilite çalışmalarının ardından ilk olarak Battalgazi bölgesinde özel halk otobüsü uygulamasına geçilmesi kararının alındığı ve bir aylık süre içerisinde, uygulama ile ilgili olumlu tepkiler geldiği ifade edildi.

Toplantıda, gerek vatandaşların gerekse toplu taşıma esnaflarının uygulama sırasında karşılaştıkları sorunlar da ele alınarak, çözümü konusunda fikir alışverişi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı Hasan Alıcı, uygulamanın başarılı olması amacıyla bu tür istişare toplantılarına devam edileceğini söyledi. Alıcı, “Yaklaşık bir aydır, şehrimizin D4 plakalı araçlarını H plakalı araçlara dönüştürdük. Bir aylık zaman zarfında bu dönüşümü sağladığımız arkadaşlarla istişare ediyoruz. Almış olduğumuz araçlar hem konforlu hem alçak tabanlı hem de klimalı. Dolayısıyla vatandaşlarımıza daha iyi hizmet etmek için uğraş veriyoruz. Bu istişare toplantısında da bir eksikliğimiz var mı, yok mu onları paylaştık. Vatandaşlardan gelen sorunları, problemleri bundan sonraki süreçte de takip ederek en iyi hizmeti vermeye gayret edeceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 312
Bu Ay : 2796
Toplam : 2796

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom