Hiç Birşey İçin Engel Tanımıyorlar

Battalgazi Belediyesi tarafından İstiklal Marşının kabulünün 95. yıl dönümü dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirildi.

Hiç Birşey İçin Engel Tanımıyorlar Malatya Haber

Etkinlikte işitme engelli öğrenciler, işaret diliyle İstiklal Marşını okudu

Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşının kabulünün 95. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, ilk olarak Battalgazi Tren İstasyonunda trene binen öğrenciler, ellerinde ay yıldızlı Türk bayrakları ile Malatya Tren Garı’na geldi. Tren Garında yapılan etkinliğe, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da katıldı. Günün anlam ve önemini yapan konuşmayı Malatya Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yunus Emre Uzun yaptı. Rahmi Akıncı İlkokulu öğrencilerinden İlayda Yılmaz’da, Bayrak şiirini okudu. Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve bayrak adlı şiirin okunmasının ardından öğrenciler tarafından İstiklal Marşının 10 kıtası okundu.

Akşemsettin İşitme Engellileri ortaokul öğrencileri tarafından da İstiklal Marşı işaret diliyle okudu.
Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, demir yollarının Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki önemine dikkat çekti. Gürkan, “Demir yolları biliyorsunuz 10 yılda Anadolu'nun her tarafını demir yollarıyla örmenin cumhuriyetin temel yatırımlarından birinin olduğunu, Onuncu Yıl Marşından hep ifade etmişizdir. Ayrıca Birinci Dünya Savaşında döşenen yollarda, gerek daha sonra Anadolu'nun şehirlerinde ördüğümüz demir yollarımızda ilk taşımacılık olgusu ve ilk asker alışverişi ve nakli hep demir yollarıyla yapılmıştır. Demir yolları milli kurtuluş savaşımızda da önemli bir görevi yerine getirmiştir.

Bu anlamda o dönemdeki demir yollarında çalışan, emeği geçen ve şu anda da demir yollarımızda emeği geçen ve bizi hızlı trenlerle buluşturmaya çalışan tüm yetkililerimize de ve buradaki çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu organizasyon noktasında başta okul öğretmenleri ve Kültür Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmaları kutluyorum. Bu organizasyona katılımlarıyla destek veren oda başkanlarımız, muhtarlarımız, meclis üyelerimiz, gönüllü kuruluşlarımızın başkanları ve ismini sayamadığımız tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bize bu güzel atmosferi yaşatan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Allah bu millete bir kez daha İstiklal Marşı yazdırmasın. İstikbalimize, istiklalimize ve bayrağımıza birlik ve bütünlüğümüze sahip çıkmamızı bize nasip etsin” diye konuştu.

Gürkan törene katılan öğrencilere program sonrası Battalgazi Belediyesi tarafından hazırlanan çeşitli hediyeler verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 4
Bu Ay : 3704
Toplam : 3704

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom