Raylı Sistemler Bölümü Gündemde

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik’i makamında ziyaret eden ŞKÖ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri, raylı sistemler bölümü kurulmasına duyulan ihtiyacı gündeme getirdi.

Raylı Sistemler Bölümü Gündemde Malatya Haber

Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fevzi Alpay, Müdür Yardımcısı Fikret Nurettin Kapudere ve Devlet Demir Yolları (DDY) 5’inci Bölge Müdür Yardımcısı Mahmut Yetiş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik’i makamında ziyaret etti. Şehit Kemal Özalper Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fevzi Alpay, okullarında raylı sistemler bölümünün bulunduğunu, buradan mezun olan öğrencilerin öğrenimlerini aynı bölümde sürdürmek için değişik üniversitelere gitmek zorunda kaldıklarını belirtti. Alpay, “DDY 5’inci Bölge Müdürlüğünü bünyesinde barındıran Malatya’nın gerek eğitim gerekse uygulama alanında bu manada uygun bir il olduğunu düşünmekteyiz. Rektörümüz de takdir buyurursa İnönü Üniversitesinde açılabilecek raylı sistemler bölümünün öğrencilerimiz için faydalı olacağını düşündük. Bu düşüncemizi ve önerimizi kendileriyle paylaşmak istedik” diye konuştu.

Ziyaretlerinden ve düşüncelerinden dolayı konuklarına teşekkür eden Çelik, söz konusu teklifi anlamlı bulduğunu belirterek, bu konuyu ilk senato toplantısında gündeme alacaklarını ve sonraki aşamaların da takipçisi olacağını ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 6
Bu Ay : 6
Toplam : 6

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom