Bir Şeyler Eksik Yapılıyor

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Malatya’nın ihracatını arttırmak için çalışmalar yapacaklarını ifade ederek, “Türkiye’nin ve bölgemizdeki birçok ilin ihracatı sürekli artıyor ama bizim ihracatımız yıllardır yerinde sayıyor. Bu durum Malatya’da bir şeylerin eksik yapıldığını gösterir" dedi.

Bir Şeyler Eksik Yapılıyor Malatya Haber

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği(MÜSİAD)Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği (ANESİAD) Malatya Şubesini ziyaret etti. Ziyarette basın mensuplarına açıklamalarda bulunan MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, MÜSİAD olarak, 1 Kasım seçimlerinin ardından yeni Türkiye ve yeni Malatya gibi kavramlar kullanmaya başladıklarını belirterek, “Bu yeni Malatya’da artık bir de bakanımız var. Bakanımızın da desteğini alarak Malatya’nın ekonomisini canlandırmak ve ihracatını arttırmak için çalışmalar yapacağız. Türkiye’nin ve bölgemizdeki birçok ilin ihracatı sürekli artıyor ama bizim ihracatımız yıllardır yerinde sayıyor. Bu durum Malatya’da bir şeylerin eksik yapıldığını gösterir. Bizim bu eksiklikleri bir an öce gidermemiz lazım” ifadelerini kullandı.

3. Organize Sanayi Bölgesinde(OSB) altyapı çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Balin, “Altyapı çalışmaları bittikten sonra Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci ile 3.OSB’ye nasıl yatırımcı çekebiliriz bunun hakkında çalışmalar yapacağız. Ayrıca Malatya kayısısını endüstriyel sanayide katma değeri yüksek bir ürüne nasıl dönüştürebiliriz bununla ilgili de çalışmalarımız olacak” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ANESİAD Malatya Şube Başkanı Resul Kocamaz ise ANESİAD’ın yeni bir kuruluş olduğunu kaydederek alt seviyedeki esnaf, sanatkar ve sanayicileri tek çatı altında toplamaya çalıştıklarını söyledi. Kocamaz Malatya’nın ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalar yapmaya gayret ettiklerini aktararak, “Bunun için diğer ticaret kuruluşlarımızla istişare toplantıları yapmaya önem veriyoruz. Malatya’nın ekonomisi darboğazda, ihracatın büyük bir çoğunluğu kayısıya dayanıyor. Kayısının da sürekli zirai don ile karşı karşıya kalması Malatya’nın ikinci bir ekonomik atılım yapmasını gerektiriyor. Sadece kayısıya dayalı bir ihracatla Malatya’nın ekonomisin canlandırmak mümkün değil. Bunun için sürekli bir araya gelip çözümler üretmemiz lazım” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 417
Bu Ay : 740
Toplam : 740

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom