CHP'lilerden İlginç Eylem

Malatya CHP İl Teşkilatı, asgari ücrete verilen zamların işçilere yansıtılmadığı iddiasıyla Büyükşehir Belediyesi bahçesinde incir ağacı dikerek ilginç bir eylem yaptı.

CHP'lilerden İlginç Eylem Malatya Siyaset

CHP İl Başkanı Enver Kiraz ile parti yönetimi ve CHP’li meclis üyeleri Malatya Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı. İl Başkanı Kiraz, asgari ücretin bir işçi için önemli güvencelerden biri olduğunu ifade ederek, “CHP olarak asgari ücretin bin 500 TL olması gerektiğini ifade etmiştik. Tabi CHP sayesinde bizim mücadelemiz sayesinde asgari ücret bin 300 TL oldu. Asgari ücret zamlandıktan sonra işçiler biraz umutlandı. Ancak Malatya Büyükşehir Belediyesinde çalışan işçiler bir şok ile karşılaştı. Çünkü belediyede çalışan işçilerin maaşları artmadı hatta bir kısımlarının ücretlerinin düştüğüne dair iddialarda gündeme geldi” diye konuştu.

Maaşların düşürülmesi için işçilere zorla muvafakatname imzalattırıldığını öne süren Kiraz, “İşçilerin bu duruma ses çıkarma imkanları bulunmuyor mecburen imzalamak zorunda kalıyorlar. Çünkü bu duruma ses çıkarttıklarında kapı dışarı edileceklerini biliyorlar. Bu tehditle zaten bu kağıtlar imzalanıyor” ifadelerine yer verdi. Belediyede çalışan işçilerin de sadece bir sendikaya üye olabildiklerini savunan İl Başkanı Kiraz, “Sendikanın hiçbir sesini duyamıyoruz. Peki bugün ses çıkarmayacaksan ey sendika ne zaman ses çıkartacaksınız. Bu işçiler başka sendikalara üye olma imkanları olsaydı eğer bu durumda seslerini daha da yükseltebileceklerdi. Ama örgütlenme hakları da bu işçilerin elinden alınmış durumda” şeklinde konuştu.

Belediye yetkililerine seslenen Kiraz, işçilerin maaşlarından tasarruf yapılması yerine başka bir çok alanda tasarrufa gidilebileceğini söyleyerek, CHP olarak bu işin peşini bırakmayacaklarını ifade etti.

Yapılan basın açıklamasının ardından CHP İl Başkanı Kiraz ve belediye meclis üyeleri yanlarında getirdikleri incir ağacını belediyenin önündeki yeşil alana diktiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 328
Bu Ay : 8387
Toplam : 8387

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom