Yunus Emre Lisesi'nde Deprem Tatbikatı

Malatya’da bir okulda gerçekleştirilen deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Yunus Emre Lisesi'nde Deprem Tatbikatı Malatya Eğitim

Malatya’da Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kentteki arama kurtarma ekipleri tarafından ortaklaşa düzenlenen deprem tatbikatında gerçeği aratmayan görüntüler yaşandı. Deprem anı ile birlikte sınıftaki öğrenciler hızla okul binasını boşaltırken çevre güvenliği alınarak öğrenciler güvenli bir alana alındı. Tatbikatta daha sonra ekipler hızla depremin yaşandığı okul binasına girerek senaryo gereği yaralanan öğrencileri kurtardı.

Deprem sonrası çıkan yangında itfaiye ekiplerince söndürülürken okulda mahsur kalan öğrenciler de büyük bir titizlikle kurtarıldı. Yaklaşık 100 kişilik bir arama kurtarma ekibinin görev aldığı deprem tatbikatı öğrenci ve öğretmenlerden de tam not aldı.

Tatbikata, Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Teşkilatı (44 MİLKUT), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Sağlık Müdürlüğü Ambulans Komuta Merkezi, Sağlık Müdürlüğü UMKE, İnönü Üniversitesi Arama Kurtarma İNOSAR), İnönü Üniversitesi Dağcılık Kulübü, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesi Arama Kurtarma ve ÖNCÜ Arama Kurtarma ekipleri katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 209
Bu Ay : 1527
Toplam : 1527

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom