8 Mart Türkiye Gündemi

8 Mart Türkiye gündemi.

8 Mart Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programı
- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.00’de Türk Metal Sendikası Kadın İşçiler 21. Büyük Kurultayı’na, saat 13.00’te '8 Mart Dünya Kadınlar Günü Resepsiyonu'na katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan saat 15.30’da kadın rektörleri, saat 18.00’de MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacı Müftüoğlu’nu, saat 18.30’da Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak’ı kabul edecek.

TBMM gündemi
- Genel Kurul saat 11.00'de toplanacak.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Grand Tarabya Otel’de saat 09.30’da Ulaştırma Çalıştayı’na katılacak.
- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, saat 11.00’de Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Genel Direktör Yardımcısı ve Avrupa ve Asya’dan Sorumlu Bölge Temsilcisi Vladimir Rakhmanin ve beraberindeki heyet ile görüşecek.
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, saat 09.30’da 'Türkiye’nin Yer altı Suyu Yönetimi Kapasitesi’nin Geliştirilmesi Projesi'nin açılış toplantısına katılacak.
- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, saat 11.00’de Alman Devlet Bakanı Maria Böhmer ile görüşecek.

Siyasi partilerin programı
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, saat 11.00’de partisinin teşkilat başkanları toplantısına katılacak.
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla saat 10.00’da TBMM’de çeşitli illerden kadınlarla bir araya gelecek. Kılıçdaroğlu, Paşaeli Piknik Alanı-Avcılar’da saat 13.00’te '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü' programına katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Memur-Sen, İskenderpaşa Mahallesi Kakmacı Sokak’ta saat 12.00’de '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' kapsamında basın açıklaması düzenleyecek.
- YÖK Başkanı Yekta Saraç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla saat 10.30’da YÖK Başkanlığında, YÖK Genel Kurulunun kadın üyeleri ve kadın rektörlerle bir araya gelecek.
- LÖSEV üyeleri, saat 14.00’te '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' etkinlikleri düzenleyecek.
- DİSK/Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, saat 12.00’de '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' dolayısıyla basın açıklaması yapacak.
- Türk Metal Sendikası üyeleri, saat 10.00’da 'Metal Sendikası Kadın İşçiler 21. Büyük Kurultayı' düzenleyecek.
- Sağlık-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Erdal Bolatçı, saat 12.30’da basın açıklaması yapacak.
- İstanbul Feminist Kolektif, Taksim Fransız Kültür Merkezi önünde saat 19.00’da '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' kapsamında ‘Gece Yürüyüşü’ düzenleyecek.
- Halkın Kurtuluş Partisi üyeleri, saat 17.30’da 'İnsanca Yaşanacak Bir Ülke İçin Haydi Kadınlar Ayağa Kalkın' isimli etkinlik düzenleyecek ve basın açıklaması yapacak.

SPOR GÜNDEMİ
-------------------------------
- 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde Kadın A Milli Futbol Takımı ile spor yazarları ve spikerler gösteri maçında karşılaşacak. Kadın hakemlerin yöneteceği maç saat 11.00'de TFF'nin Beylerbeyi'ndeki tesislerinde başlayacak. Organizasyonun ardından TFF, Türkiye'de kadın futbolu alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapacak.
- Bakırköy Belediyesi'nin etkinliğinde Spor eski Bakanı Fikret Ünlü, eski milli futbolcular Tanju Çolak, Hasan Vezir, Galatasaraylı eski futbolcular Saidoo, Burak Dilmen, Murat Erdoğan gibi isimler Bakırköy Kadın Futbol Takımları Karması ile karşılaşacak.
- Beşiktaş, günü izinli geçirecek.
- Galatasaray günü izinli geçirecek.
- Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi 16. Turu maçında karşılaşacağı Braga maçı hazırlıklarını sürdürecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom