Sağlık İçin Pedal Çevirildi

Malatya'da 1-7 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla bilinç ve farkındalığı artırmak için “Yaşamayı Seç” sloganıyla bisiklet turu düzenlendi.

Sağlık İçin Pedal Çevirildi Malatya Haber

Malatya Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Malatya Bisiklet İl Temsilciliği tarafından Yeşilay Haftası kapsamında bisiklet turu düzenledi. Tur ile ilgili bilgi veren Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, spor sayesinde vatandaşların bağımlılıktan ve kötü alışkanlıklardan uzak duracağını belirtti. Şahin, “Yeşilay Haftası nedeniyle Bisiklet İl Temsilciliğimizle birlikte her yaştan vatandaşımızın katılımıyla bisiklet turu düzenledik. Genç nesli kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için bu tip sportif etkinliklere sürekli destek veriyoruz.

‘Yaşamayı Seç’ sloganı altında düzenlediğimiz bu etkinlikte her yaştan vatandaşımızı hayatlarında oluşabilecek boşlukları kötü ve zararlı alışkanlıklarla değil, spor ve kültürel faaliyetlerle doldurmalarını teşvik etmeye çalışıyoruz. Sağlıklı bir yaşam için spor olmazsa olmaz” şeklinde konuştu. Gençlerin ve her yaştan vatandaşın bisiklet kullanımını artırmak için düzenledikleri etkinliklere bir yenisini daha eklediklerini söyleyen Malatya Bisiklet İl Temsilcisi Mustafa Ekici, vatandaşları kötü alışkanlardan uzak tutup, spora teşvik etmek için bu organizasyonu yaptıklarını aktardı. Ekici, “Amacımız doğası, kültürel zenginliği ve fiziki konumu ile bisiklet sporuna çok uygun olan şehrimizde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak. Bunun için yoğun bir gayret içindeyiz. Sosyal ve kültürel etkinliklerimize her zaman destek veren Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat'a, başkan yardımcılarımıza ve bugün ki etkinlikte bizi yalnız bırakmayan bisiklet severlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesinin MAŞTİ karşısındaki Hizmet Binası önünde başlayan etkinliğe yoğun ilgi gösteren bisiklet tutkunları, daha sağlıklı bir hayat için şehir turu atarak, pedal çevirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 335
Bu Ay : 2819
Toplam : 2819

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom