Malatyamıza Yakışır Bir Bina Yapılıyor

Malatya’nın Battalgazi Belediyesi yeni hizmet binası inşaatı hızla yükseliyor.

Malatyamıza Yakışır Bir Bina Yapılıyor Malatya Haber

 ‘Yeşil Bina’ olarak inşa edilen hizmet binasında tüm ayrıntılar düşünüldü. Kendi elektriğini de kendi üretecek olan hizmet binası aynı zamanda içerisinde yer alacak eserlerle adeta bir müze görünümünde de olacak.

Sivas Caddesi üzerinde bulunan Devlet Su İşleri Binası yerine inşa edilen Battalgazi Belediyesi Hizmet Binasında çalışmalar 7 gün 24 saat esasına göre yapılıyor. İlk etapta 18 ay olarak açıklanan iş bitim tarihi sonradan Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları ile 15 aya indi. 30 bin metre kapalı alanı ile Battalgazi ilçesine yakışır bir hizmet binası inşa ettiklerini belirten Gürkan, belediye hizmet binası inşaatı ile birlikte eş zamanlı olarak Topsöğüt Mahallesi’ne de aynı büyüklükte DSİ Hizmet binası inşa ettiklerini söyledi.

Yapılan protokol gereği iki hizmet binasını Battalgazi Belediyesi olarak üstlendiklerini ifade eden Gürkan, Devlet Su İşleri Şube Müdürlüğü binasının da 30 bin metrekare kapalı alan şeklinde inşa ettiklerini ve bu büyüklükte Türkiye’de DSİ’ye ait başka bir binanın olmadığını belirtti.

İnşaatların bitim süresinin 18 aydan 15 aya indirildiğini kaydeden Gürkan, “Şuanda da hem DSİ Hizmet binası hem de Battalgazi Belediyesi Hizmet Binası inşaatlarında 7 gün 24 saat esasına dayalı bir çalışma yürütülüyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin, bu tür mekanlar sanat eseridir. Bulundukları yerin medeniyet ve kültür unsurlarını yansıtan fiziki mekanlardır. Malatya’ya baktığımız zaman 9 bin yıllık bir geçmişi var. Bu 9 bin yıllık geçmişi içeren ve onu yansıtabilen bir bina inşa ettik. Selçuklu Osmanlı ve Cumhuriyetimizin değerlerini de içerisine alan ama, Hitit Uygarlığından Urartu Medeniyetine kadar olan bütün değerleri de ihtiva eden bir bina olma özelliği ortaya çıkarıyoruz. Binanın koridorlarında gezdiğiniz zaman aynı zamanda bir müzeyi gezmiş gibi olacaksınız” şeklinde konuştu.

Battalgazi Hizmet Binasında modernlik anlamında da her türlü ayrıntıyı hesapladıklarını kaydeden Gürkan, ‘Yeşil Bina’ şeklinde olacak olan hizmet binası kendi enerjisini çatısında bulunan güneş panelleri ile üretecek. Ayrıca binaya toplanan yağmur suları ile çevre düzenlemesindeki çim ve ağaçların sulanması da sağlanmış olacak” ifadelerini kullandı.

Gürkan, hizmet binasının tamamlanmasının ardından 170 dönümlük yeşil alanı ile de Malatyalılar ve Battalgazi’ye hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 102
Bu Ay : 7248
Toplam : 7248

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom