Akçadağlılara İkametgah Çağrısı

Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş, Akçadağlı olup ikametlerini Malatya merkeze götüren vatandaşlara seslenerek, ikametlerini Akçadağ'a taşımalarını istedi.

Akçadağlılara İkametgah Çağrısı Malatya İlçe

Dernek üyesi muhtarla Akçadağ ilçesine bağlı Dedeköy'de bir toplantı gerçekleştiren, Akçadağ Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gönültaş, Akçadağlı olup ikametlerini Malatya merkeze götüren vatandaşlara seslenerek, ikametlerini Akçadağ'a taşımalarını istedi. İkametleri Malatya merkezde bulunan, binlerce Akçadağlının yılın 6 ayını, Akçadağ’da yaşayarak geçirdiği belirten Gönültaş,"Malatya merkezde özellikle Sıtmapınarı güzergahında ikamet eden binlerce Akçadağlı vatandaşımız var.

Bu vatandaşlarımız için genel bütçeden gelen pay, Akçadağ'a değil, merkez ilçelerine gidiyor. Yılın 6 ayı, Akçadağ’da yaşayan bu vatandaşlarımızın, çok büyük bir bölümünün de, Akçadağ'da kayısı bahçesi var, kayısı üretimi yaparak geçimini sağlıyorlar. Yani parayı Akçadağ'da kazanıyor, merkezde tüketiyorlar. Diğer taraftan Sıtmapınar'ında çay ocaklarında oturup, 'Akçadağ gelişmiyor, yeterince hizmet alınamıyor’ şeklinde dedikodular yapılıyor. İkametlerini Akçadağ'dan merkeze taşıyarak, Akçadağ'ın genel bütçeden daha fazla pay almasını engelleyen, bunun yanı sıra Akçadağ'da parayı kazanarak, merkezde tüketen hemşehrilerimize sesleniyorum, 'Güçlü ve kalkınmış bir Akçadağ istiyorsak ikametlerinizi ilçemize taşıyalım’ Belediyemiz ve ilgili kurumlar bu noktada her türlü kolaylığı sağlamış durumdadır. İkametlerini Akçadağ'a taşıyan vatandaşlarımızdan hane numarası için daha önceden Akçadağ Belediyesince talep edilen 50 TL ücret alınmayacaktır" diyerek vatandaşları konu hakkında duyarlı olmaya çağırdı.

Gönültaş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'dan da bir isteklerinin olduğunu belirterek, Çakır’dan zamanla yıpranan mahalle isimlerinin yazılı olduğu tabelalarının yenileriyle değiştirilmesini istedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 115
Bu Ay : 7261
Toplam : 7261

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom